Nasi na TRAKO

Wśród wielu firm, które mają swoje stoiska na gdańskich targach TRAKO, nie brak również przewoźników kolejowych. Oczywistym było, że zajrzymy na stanowisko, gdzie swoją ofertę prezentują Koleje Śląskie.


Miejscówka naszego lokalnego przewoźnika jest dobra. Praktycznie przy skrzyżowaniu dwóch głównych ciągów komunikacyjnych hali targowej. Co więcej, w regionie tym jest duże skupienie przewoźników samorządowych, bo za swoich sąsiadów KŚ mają Koleje Małopolskie, Koleje Wielkopolskie i Koleje Mazowieckie. Całkiem niedaleko też jest zlokalizowany punkt Kolei Dolnośląskich.

Wczoraj przyglądaliśmy się jakim zainteresowaniem zwiedzających cieszył się punkt KŚ. I trzeba powiedzieć, że przygotowane gadżety znikały w zastraszającym tempie. Największym wzięciem cieszyły się „szkloki”,  landrynki po które niektórzy podchodzili nawet po kilka razy.

Katarzyna Jarosińska i Melchior Szarek (na zdjęciu), nie ukrywali pod koniec trwającej ponad siedem godzin dniówki, że są zmęczeni, ale do ostatniego gościa, każdy który podszedł do stoiska KŚ otrzymał fachową poradę czy odpowiedź na zadane pytanie. Wielu zwiedzających odchodząc od stoiska Kolei Śląskich twierdziło, że to właśnie Kasia i Melchior tworzyli najsympatyczniejszą obsługę ze wszystkich dotąd spotkanych. My jako ci, którzy obeszli TRAKO wzdłuż, wszerz i jak tylko to jeszcze było możliwe, podpisujemy się pod tymi opiniami z pełnym przekonaniem.   

6 komentarzy

  1. To fakt, tuż za stoiskiem KŚ był także samorządowy przewoźnik który rozdawał domino z akcentem kolejowym jako edukacyjna zabawka dla dzieci i zapytałam czy mogę otrzymać dla dziecka usłyszałem że jeszcze nie bo na razie nie a chwilę później rozdano je w spół kolegom z niektórych stoisk kiedy to w punkcie KŚ od słynnych cukierków tzw. „kopalnioków „nie szło obejść bez poczęstunku, tak KŚ -e namawiały na zapoznanie się lepiej 🙂 Zrobiłem rozeznanie w śród przewoźników pasażerskich w sprawie ofert dla podróżnego, KŚ dominują z ich ilością.

    1. No faktycznie pojawiły się bilety 12, 6, 10 godzinne. Jest też fajna oferta podróży po polskim i czeskim Śląsku w weekendy. Jeszcze na poprzednim Trako, Koleje Śląskie kompletnie nie miały się czym pochwalić. Dzisiaj przynajmniej mają tę podróżniczą ofertę. Ale jeśli chodzi o bilety miesięczne czy jakąś integrację lub wspólne bilety jednorazowe – nie ma się czym spółka chwalić.

  2. Naprawdę fajne stoisko, miła i pomocna obsługa cały dzień. Uśmiechnięta Pani, Pan w czapce wszystko dobrze wytłumaczył.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *