Targi TRAKO rozpoczęte

Dzisiaj w Gdańsku rozpoczęły się 12 Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO. Przez najbliższe cztery dni będzie można zobaczyć wszystko co najlepsze i produkowane w naszym kraju, jeśli chodzi o transport szynowy. Korzystając z tego, że tu jesteśmy postaramy się Wam przekazać jak najwięcej z tego, co jest tu prezentowane.


Po pierwszych oględzinach przyznajemy, że skala imprezy robi wrażenie. Oprócz producentów taboru i przewoźników swoje stanowiska ma wielu producentów infrastruktury czy firm usługowych na rzecz transportu szynowego. Impreza potrwa do piątku.

Z tego co już widzieliśmy, jeśli chodzi o producentów taboru to obecni są wszyscy znaczący gracze na  naszym rynku. Bydgoska Pesa prezentuje „naszego” Elfa 2, 21WEa – 002 oraz lokomotywę Gama Marathon. Newag wystawił lokomotywę Griffin oraz Impulsa 2 na rynek włoski. Stadler prezentuje Flirta na rynek węgierski oraz szerszego o 80 cm od innych pociągów pojazd na rynek skandynawski. Jest też Feniks z FPS. Jest też spalinowy Link z Pesy, którym afiszują się Przewozy Regionalne.

W ciągu najbliższych dni przedstawimy Wam wszystkie te pojazd oraz tramwaje, którymi zajmiemy się od jutra.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *