Targi TRAKO rozpoczęte

Dzisiaj w Gdańsku rozpoczęły się 12 Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO. Przez najbliższe cztery dni będzie można zobaczyć wszystko co najlepsze i produkowane w naszym kraju, jeśli chodzi o transport szynowy. Korzystając z tego, że tu jesteśmy postaramy się Wam przekazać jak najwięcej z tego, co jest tu prezentowane.


Po pierwszych oględzinach przyznajemy, że skala imprezy robi wrażenie. Oprócz producentów taboru i przewoźników swoje stanowiska ma wielu producentów infrastruktury czy firm usługowych na rzecz transportu szynowego. Impreza potrwa do piątku.

Z tego co już widzieliśmy, jeśli chodzi o producentów taboru to obecni są wszyscy znaczący gracze na  naszym rynku. Bydgoska Pesa prezentuje „naszego” Elfa 2, 21WEa – 002 oraz lokomotywę Gama Marathon. Newag wystawił lokomotywę Griffin oraz Impulsa 2 na rynek włoski. Stadler prezentuje Flirta na rynek węgierski oraz szerszego o 80 cm od innych pociągów pojazd na rynek skandynawski. Jest też Feniks z FPS. Jest też spalinowy Link z Pesy, którym afiszują się Przewozy Regionalne.

W ciągu najbliższych dni przedstawimy Wam wszystkie te pojazd oraz tramwaje, którymi zajmiemy się od jutra.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *