Od wtorku oglądamy TRAKO nowości

W przyszłym tygodniu w Gdańsku odbędą się największe w Polsce Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO. Jest to cykliczna impreza odbywająca się co dwa lata, na której prezentowane są m.in. nowe pojazdy szynowe, innowacje i technologie wprowadzane na kolei. Pojedziemy tam i my, aby sprawdzić czego nowego możemy spodziewać się w najbliższym czasie na torach naszego regionu i kraju.


Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO są dobrym miejscem dla producentów aby zaprezentować swoje nowe produkty, którymi są pojazdy szynowe, urządzenia, wyposażenie i rozwiązania wykorzystywane w branży kolejowej, dla przewoźników aby wypromować swoją spółkę i przedstawić swój nowy lub odświeżony tabor. Co dla nas niektórzy producenci i przewoźnicy przygotowali na TRAKO 2017?

Stadler
Szwajcarska firma zaprezentuje dwa pojazdy z rodziny Flirt. Pierwsza jednostka będzie przeznaczona dla węgierskiego przewoźnika Gysev, zaś druga dla norweskiego przewoźnika NSB o znacznie większej skrajni niż Flirty w Polsce i na innych europejskich rynkach. Co za tym idzie, posiada znacznie więcej miejsca w środku. Podczas naszych odwiedzin w siedleckim zakładzie Stadlera zwiedziliśmy takiego Flirta i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Jak tam jest, sami zobaczycie już w przyszłym tygodniu.

Solaris i Stadler
Wspólnie obie spółki zaprezentują na targach tramwaj Tramino przygotowany dla Lipska.

NEWAG
Pod znakiem producenta z Nowego Sącza wystąpią dwa pojazdy. Będzie to Impuls II zbudowany dla włoskiego przewoźnika FSE. Niebawem II generacja Impulsa pojawi się również w Polsce. Pierwszym odbiorcą nowego EZT będzie Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Drugim pojazdem będzie lokomotywa Griffin, którą NEWAG chce zawalczyć o kontrakt dla przewoźnika PKP Intercity.

PESA Bydgoszcz
Na stoisku bydgoskiego producenta pojazdów szynowych pojawi się akcent śląski, albowiem zaprezentowany zostanie ELF 2, którym będzie prawdopodobnie dwuczłonowa jednostka o numerze 001 w barwach przewoźnika Koleje Śląskie. Oprócz tego PESA zaprezentuje lokomotywę Gama Marathon, która pewnie stanie w pojedynku z nowosądeckim Griffinem o przetarg na lokomotywy dla PKP Intercity.

Modertrans
Poznańska firma prawdopodobnie będzie chciała pochwalić się swoim nowym tramwajem Moderus Gamma, któremu można pozazdrościć odważnego i nowoczesnego designu. Jest duże prawdopodobieństwo, że Modertrans wygra przetarg na wagony dla Tramwajów Śląskich, jednak raczej nie będzie to Gamma.

Wszystkie te atrakcje postaramy się dla Was uwiecznić i przekazać na naszych łamach już od wtorku. Zapraszamy!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *