Niedziela z Elfem 2 w Cieszynie

Wygląda na to, że promocja Kolei Śląskich, polegająca na kierowaniu najnowszego taboru, czyli Elfów 2 na wszelkie możliwe linie, zawita również nad Olzę. Jeżeli nie wystąpią żadne nieprzewidziane okoliczności, w niedzielne popołudnie najnowszy nabytek KŚ, jednostka 21WEa – 001 pojawi się w Cieszynie jako pociąg Olza w relacji Katowice – Cieszyn – Katowice.


Dla chcących obejrzeć najnowsze „cudo” KS, szczególnie zwracamy się tutaj do mieszkańców Chybia, Zebrzydowic, Kończyc, Kaczyc i Pogwizdowa, informacja. Jednostka 21WEa – 001 została wpisana w harmonogram kursów do realizacji połączeń oznaczonych numerami nr 94307 i 94312. Tłumacząc na nasz, Elf 2 pojedzie pojutrze jako Olza z Katowic do Cieszyna i z powrotem. Ze stolicy województwa pociąg wyjedzie o godzinie 16.19, by zameldować się nad Olzą o 18.11. Po drodze pociąg zatrzyma się na wyżej wymienionych stacjach i przystankach w powiecie cieszyńskim. W powrotną drogę nasz bohater wyjedzie z Cieszyna o 18.52 i do Katowic ma dotrzeć o 20.45.

Tak pokrótce będzie wyglądała niedzielna popołudniowa część zjawiska, które można już nazwać, korzystając z terminologii zespołów rockowych – „Elf 2 Silesia Tour 2017”. A w jutrzejszym komentarzu redakcyjnym również będzie kilka słów o mieście nad Olzą. I o nas.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *