Dzień Bez Samochodu według IC

Informowaliśmy na naszych łamach o tym jak przygotowały się do uczczenia „Dnia bez samochodu” nasze lokalne firmy transportowe. Nieco inaczej okazję do przypomnienia zalet ekologicznych środków transportu potraktowało PKP Intercity. Nasz dalekobieżny przewoźnik stawia w te dni na połączenie pociągu z rowerem. Planując piątkowy, sobotni czy niedzielny wypad za miasto pociągiem tego przewoźnika warto wiedzieć, że można zabrać ze sobą swój jednoślad bez konieczności nabywania biletu na jego przewóz.


Wybierając się w podróż pociągiem PKP Intercity w nadchodzący weekend, można bezpłatnie przewieźć rower. Aby to zrobić, należy w kasie biletowej zgłosić chęć skorzystania z promocji, która obowiązuje od piątku do niedzieli. Przed planowaniem podróży warto sprawdzić czy wybrany pociąg jest dostosowany do przewozu jednośladów. Informacje o zestawieniu składów można znaleźć na stronie internetowej PKP Intercity.

„Dzień bez samochodu” to zwieńczenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tym czasie propagowane jest korzystanie z różnych form komunikacji publicznej. Pociągi są jednymi z najbardziej ekologicznych środków transportu, stąd intencja przewoźnika by wykorzystać ten okres do zaproponowania ciekawej alternatywy dla transportu drogowego.

One comment

  1. Nieźle to sobie wymyślili, popatrzyli na prognozę pogody i wdrożyli rower za darmo, jak by co to coś jest ale mało kto z tego skorzysta.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *