Dzień Bez Samochodu 2017

Jutro,  pod szyldem różnych przewoźników, pojedziemy za darmo komunikacją miejską. W tym tygodniu przypada Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego celem jest promowanie m.in. transportu zbiorowego. Z tej okazji 22 września prowadzona będzie akcja Dzień Bez Samochodu, która zachęcić ma do przesiadki z samochodu na alternatywne środki transportu.


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22 wrzesień) został zainicjowany przez Komisję Europejską w 2002 roku. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania m.in. takich jak transport zbiorowy. Gdzie pojedziemy za darmo i jakie oprócz tego czekają na nas atrakcje? Sprawdziliśmy.

Koleje Śląskie
22 września – darmowa komunikacja miejska za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu

Z tegorocznej promocji Kolei Śląskich będzie można skorzystać we wszystkich pociągach na wszystkich liniach, wyjątkiem jest jedynie przygraniczny odcinek: Chałupki – Bohumin.

KZK GOP
22 września – darmowa komunikacja miejska (autobus, tramwaj) za okazaniem dowodu rej. pojazdu oraz dowodu tożsamości
23 września – Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej – PLAKAT

MZK Jastrzębie-Zdrój
22 września – darmowa komunikacja miejska za okazaniem dowodu rej. pojazdu oraz dowodu tożsamości

PKM Czechowice-Dziedzice
22 września – darmowa komunikacja miejska za okazaniem dowodu rej. pojazdu oraz dowodu tożsamości
Dodatkowo 18 września komunikacja miejska była bezpłatna dla każdego.

MZK TychyPLAKAT
22 września – darmowa komunikacja miejska za okazaniem dowodu rej. pojazdu; przejazd londyńskim autobusem z przewodnikiem ulicami Tychów.

Prezentowani przewoźnicy posiadali jasną informację na temat akcji – Dzień Bez Samochodu.

4 komentarze

    1. Żadnej informacji o Dniu Bez samochodu, MZK Bielsko-Biała nie podała. Wypisaliśmy tylko tych co jasno poinformowali pasażera o przeprowadzonej akcji.

    2. Wypowiedzieli się – nie będą jeździć w ten jeden dzień za darmo, bo… jest to niezgodne z uchwałą RM, która określa ceny biletów i nie przewiduje 22.09. żadnych darmowych przejazdów. Tyle w temacie.

  1. Nie napisaliście niestety o Raciborzu, Rybniku, Zawierciu, Jaworznie, Częstochowie. Jeśli tam nie ma żadnych akcji – trzeba było napisać BRAK. A tak nie wiem czy faktycznie nie ma żadnych promocji czy też wam się nie chciało sprawdzić.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *