Pierwszy był jednak drugi

Dzisiaj do bazy Kolei Śląskich dotarł kolejny nowy pojazd typu 21WEa. Tym razem oznaczony numerem taborowym 001. To druga jednostka z 19 zamówionych pod koniec ubiegłego roku przez Koleje Śląskie i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w bydgoskiej Pesie. Druga trójczłonowa.


Najważniejsze, że drugi pojazd, z 19 zamówionych w bydgoskiej Pesie, jest już w katowickiej bazie przewoźnika. Teraz, podobnie jak w przypadku pierwszej dostarczonej 10 dni temu debiutanckiej jednostki, kolejnego Elfa 2 czeka procedura związana z jej odbiorem przez KŚ. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z optymistycznymi założeniami za kilka, może kilkanaście dni również i ten pociąg wyruszy na trasy naszego województwa w normalnym ruchu liniowym.

A dla naszych Czytelników mamy informację taką, że postaramy się Was na bieżąco informować o każdym kolejnym nowym pociągu dostarczanym do KŚ.  Bo jak w wielu innych sprawach w życiu wiemy, że ten pierwszy raz (w tym wypadku pociąg) jest najważniejszy, ale w przypadku naszego regionu pozostałych 18 (20?) jednostek mających jeszcze przybyć, dla komfortu i jakości naszych podróży są równie ważne jak przybycie 21WEa – 002.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

5 komentarzy

  1. Dzisiaj pociąg Elf II trójczłonowy przejechał przez Bielsko jako pociąg techniczny do Zwardonia.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *