Gliwice zmieniają wizerunek

Gliwicki magistrat chce być na czasie i dlatego postanowił odświeżyć miejskie logo, które w licznych publikacjach, na plakatach, folderach a nawet autobusach reprezentuje miasto Gliwice. Czy w drodze podążania za nowoczesnością zmieni się tylko logo czy, w przypadku autobusów PKM Gliwice, będzie to też nowa malatura?


Choć KZK GOP od dawna zabiega nad ujednoliceniem malowania autobusów to jednak w bazie taborowej przewoźników obsługujących linie GOP można spotkać praktycznie wszystkie kolory. Najbardziej charakterystycznym malowaniem dla autobusów w KZK GOP jest kolor żółty pod którym jeździ m.in. PKM Katowice czy PKM Gliwice.

Dotychczasowe logo miasta ma już 11 lat. Zostało wprowadzone w 2006 r., a w 2010 r. przeszło lifting. Trzy propozycje nowego logo przygotowała firma Rio Creativo ze Słupska, zajmująca się brandingiem i komunikacją wizualną. Wizualizacja proponowanych nowych znaków została również przedstawiona na autobusie wraz z jego nowym, „nowoczesnym” malowaniem. Do 6 października potrwa głosowanie w którym można zdecydować jakie logo zastąpi to dotychczasowe. Nowy znak miasta ma wejść w życie już w 2018 roku i pewnie wtedy też dowiemy się czy na autobusach pojawi się jedynie nowe logo, czy może autobusy otrzymają zupełnie nową malaturę.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Zdjęcia: UM Gliwice

One comment

  1. Kolejna głupota Pana Frankiewicza. Temu osobnikowi już dawno we łbie się pokiełbasiło.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *