TŚ zapraszają na Dzień Otwarty Zajezdni

Tegoroczny Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej odbędzie się w sobotę 23 września w zajezdni Rejonu nr 4 na pograniczu Zabrza i Gliwic. Będzie on połączony z obchodami 45. rocznicy powstania zajezdni. Jak informują Tramwaje Śląskie, atrakcji nie zabraknie.


Tramwaje Śląskie S.A. od wielu lat włączają się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, organizując Dzień Otwarty jednej ze swoich zajezdni – co roku innej – w ramach którego zapraszają wszystkich chętnych do zwiedzania zajezdni i wspólnej zabawy na rodzinnym festynie.

– Trzymamy się ustalonej kolejności, zgodnie z którą w tym roku spotkamy się z Państwem w zajezdni Rejonu nr 4 na pograniczu Zabrza i Gliwic – zaprasza rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Tradycyjnie już pierwszym elementem Dnia Otwartego będzie parada tramwajów, w której pojadą wagony wszystkich typów. Uroczysty wjazd na teren zajezdni od strony Zabrza zaplanowany jest na godzinę 11:00, kiedy otwarta zostanie brama i rozpocznie się zwiedzanie.

– Stali bywalcy naszych Dni Otwartych doskonale wiedzą, że zapewniamy wiele atrakcji – od możliwości zwiedzania hal i warsztatów, przez ciekawe pokazy, atrakcje dla najmłodszych, koncerty i występy artystyczne, po przejazd tramwajem przez myjnię oraz naukę jazdy tramwajem. Wszystkie te elementy zapewnimy również w tym roku – zapewnia Andrzej Zowada.

Szczegółowy program Dnia Otwartego Zajezdni w Gliwicach przedstawiony zostanie niebawem. Już dziś jednak warto zarezerwować sobie czas w przyszłą sobotę i pojawić się w zajezdni w Gliwicach przy ulicy Chorzowskiej 150.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *