Konferencja PROkolej

W najbliższą sobotę, 16 września br. w Raciborzu odbędzie się konferencja, której tematem przewodnim jest potrzeba rewitalizacji linii kolejowej nr 177 i 294 (Racibórz – Głubczyce – Racławice Śląskie) oraz wznowienie pasażerskiego i towarowego ruchu kolejowego. W trakcie konferencji zaprezentowany zostanie projekt przebudowy raciborskiego dworca kolejowego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


Konferencja oraz poruszony na niej temat linii kolejowej Racibórz – Głubczyce – Racławice Śląskie ma na celu zjednoczyć siły w staraniach przeprowadzenia rewitalizacji wspomnianego odcinka drogi żelaznej. Jest wiele inicjatyw, które sygnalizują potrzebę wznowienia ruchu dla transportu towarowego lub transportu pasażerskiego. Podczas konferencji jako Silesia Info Transport chcemy zaprezentować stan obecny linii kolejowej oraz zaproponować rozwiązania i przedstawić swoją wizję linii kolejowej przystosowanej do obecnych realiów. Podczas konferencji możliwa będzie otwarta dyskusja. Dodatkowym punktem konferencji będzie prezentacja projektu przebudowy dworca kolejowego w Raciborzu wraz z wizualizacją.

Miejsce – sala konferencyjna Hotelu Polonia, pl. Dworcowy 16, 47-400 Racibórz
Czas – sobota, 16 września 2017; godzina 10:00

One comment

  1. Porozmawiajcie jeszcze o linii Baborów – Kędzierzyn. Na tej linii jest cukrownia, do której dojeżdżają jeden za drugim tiry. A wioski na północ od Cerekwi są tak gęsto, że nie wierzę, że nie zaleźli by się ludzie chcący dojeżdżać do K-K codziennie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *