Drobna korekta na S1

Jak informują Koleje Śląskie, od dzisiaj nieznacznie zmienią się godziny kursowania dwóch pociągów na linii S1 Częstochowa – Katowice – Gliwice. Ze względu na przesunięcie terminu prac PKP PLK w stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice, możliwe będzie skrócenie czasu przejazdu o kilka minut.


Zmiany będą dotyczyć pociągów numer 44070 relacji Gliwice – Częstochowa oraz numer 49810 relacji Żywiec – Częstochowa. Pierwszy z nich w terminie 13-29 września będzie wyjeżdżać z Katowic o 4 minuty później (wyjazd o godz. 14:20, przyjazd do Częstochowy o 15:55).

Skróceniu o 4 minuty ulegnie również czas przejazdu drugiego pociągu. Z tego względu od stacji Łazy pociąg numer 49810 będzie przyjeżdżać i odjeżdżać o 4 minuty wcześniej względem dotychczasowego rozkładu jazdy (wyjazd z Łaz o godz. 16:01, przyjazd do Częstochowy o godz. 16:42). Termin zmiany w tym przypadku to 13 września – 13 października.

Wszystkie godziny przyjazdów poszczególnych pociągów można sprawdzić w Liniowym Rozkładzie Jazdy.

One comment

  1. A wiadomo coś na temat szumnie zapowiadanej budowy przejścia podziemnego w Ząbkowicach? Swoją drogą czy to nie właśnie dworzec w Ząbkowicach zasługuje na drugie życie z powodu tego, że 1) leży przy linii S1, 2) leży przy linii 133 – czy będą się tu zatrzymywały pociągi do Krakowa jak bywało drzewiej? 3) czy będą się tu zatrzymywały pociągi na lotnisko?

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *