Będziemy na Dolnym Śląsku

Od najbliższej środy nasz portal ulegnie pewnemu sklonowaniu. Pojutrze uruchamiamy portal informacyjny Silesia Info Transport „Dolny Śląsk”, na łamach którego będziemy chcieli informować Was o tym, co się dzieje nie tylko we Wrocławiu, Legnicy czy Jeleniej Górze, ale i w okolicach Złotoryi, Lwówka Śląskiego, Kłodzka czy Szklarskiej Poręby.


Dla zainteresowanych – schemat i jakość informacji będą zbliżone do tego, do czego przyzwyczailiśmy Was od niespełna dwóch i pół roku na łamach naszego portalu. Dalej głównym przedmiotem naszego zainteresowania będzie to co tu i wokół nas, czyli blaski i cienie transportu zbiorowego w naszym regionie. Natomiast dolnośląska część będzie niezależną od głównego portalu witryną informacyjną, choć, pewne tematy, szczególnie istotne dla obu regionów z pewnością pojawią się i tu i tam.

Dlaczego Dolny Śląsk? Bo jest ciekawy i atrakcyjny. Nie tylko pod względem kolejowym. W ogóle. Nie ukrywamy swojej fascynacji jego architekturą i pewną tajemniczością. Nie zapominamy jednak o naszym głównym przesłaniu – czyli opisywaniu transportu zbiorowego ze szczególnym uwzględnieniem kolei. Jej piękna, ale i funkcjonalności. Jej urody, ale i potrzeby bytu. Jej tradycji, ale i wymogów dzisiejszych czasów.

No i jeden, ale bardzo ważny wymiar praktyczny. To właśnie na Dolnym Śląsku najdynamiczniej rozwijają się ostatnio w naszym kraju kolejowe przewozy pasażerskie. Chcemy podpatrzeć jak ten proces przebiega, a być może, jak się uda, przenieść coś na nasz górnośląski grunt. Zdajemy sobie sprawę, że Dolny i Górny Śląsk to także wiele kontrastów i różnic. Ale i tu i tam pociągi jeżdżą po torach o rozstawie szyn 1435 milimetrów. A to jednak łączy najbardziej…

9 komentarzy

  1. Panie Marku. Spróbujemy – dwa lata temu też nam dawano kilka tygodni a jakoś do dzisiaj mamy się jako tako. Powtarzam – spróbujemy… Pozdrawiam

 1. Wyrazy współczucia dla osób z Dolnego Śląska, które będą zasypywane informacjami, które na innych portalach już kilka dni wiszą. Czyżby kolejny przewoźnik pasażerski podpisał z Wami umowę i będziecie kolejnego przewoźnika okradać?

  1. Czyżby strach? Natomiast zarzut o okradaniu kogokolwiek przez kogokolwiek świadczy tylko o kompleksach autora tego wpisu…

   I dzięki za miłe powitanie.

  1. Czy nie będzie tak jak z zapowiedziami artykułów dotyczących zapomnianych linii albo stacji kolejowych, które od czasu do czasu miały pojawiać się na Waszych łamach i nic z tego nie wyszło?

   1. Nie jesteśmy takimi szczęściarzami, że wszystko nam się udaje, a akurat o liniach kolejowych nie zapominamy, bo gdy coś zaczyna się dziać na nich to o tym piszemy. A, że nie w cyklu… Ponadto pojawiły się Słynne pociągi, które nasi Czytelnicy bardo lubią i cieszą się olbrzymim zainteresowwniwm. Historii będzie u nas niebawem więcej…

 2. Rozumiem, że adres będzie ten sam, a będzie dodana zakładka, czy też będzie ta sama strona z informacjami „wymieszanymi” z Górnego i Dolnego Śląska. Chyba, że będzie osobny adres strony? Bo mam wątpliwości, czy dobrze zrozumiałem.
  Decyzję uważam za słuszną, bo to jest strona, która ma w nazwie SILESIAinfotransport, a nie UPPER-SILESIAinfotransport, czyli jak Śląsk to Śląsk, czyli i Górny i Dolny, cały Śląsk a nie część Śląska.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *