Pod wezwanie Świętej Katarzyny

Dzisiaj po południu na terenie katowickiej bazy Kolei Śląskich przy ulicy Raciborskiej odbyła się uroczystość poświęcenia siedziby przewoźnika jak i odrestaurowanej przez pracowników KŚ kapliczki.


Msza w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach przy ulicy Mikołowskiej, później korowód pracowników Kolei Śląskich spod świątyni ulicą Raciborską oraz poświecenie bazy oraz kapliczki tam się znajdującej przez Andrzeja Nowickiego, proboszcza katowickiego kościoła – tak wyglądał program dzisiejszej uroczystości

Na poświęceniu stawili się przedstawiciele władzy marszałkowskiej, rady nadzorczej przewoźnika, władze spółki oraz pracownicy KŚ. Zaproszeni goście życzyli przewoźnikowi sukcesów i wytrwałości w budowaniu pozytywnego wizerunku spółki. Przy okazji, poświęcony został pociąg 21WEa – 002, który rano jako pierwszy z zaplanowanych 19 nowych jednostek serii Elf 2 dotarł dzisiaj na Raciborską.

Warto dodać tutaj, że Koleje Śląskie mają również swój sztandar, który został zaprezentowany w trakcie uroczystości. Odwołuje się on do męczennicy św. Katarzyny Aleksandryjskiej, żyjącej ok. III w.n.e. Została ona obrana m.in. na patronkę polskich kolejarzy i osób ściśle powiązanych z branżą kolejową. Miejmy nadzieję, że to uduchowienie dzisiaj uczynione znajdzie odbicie w naszym, codziennym, ziemskim jestestwie i nasz regionalny przewoźnik za stawiennictwem św. Katarzyny Aleksandryjskiej będzie z powodzeniem pełnić swoją misję.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

7 komentarzy

 1. Redakcja mogła by w końcu zainwestować w jakiś porządny sprzęt fotograficzny bądź chociaż przez Gimpa puścić zdjęcia.

 2. Wszędzie ten kościół się wpierdziela. Niech nie zapomną Elfa 2 poświecić. Na tym też muszą czarni zarobić

  1. Nie muszą zarobić,
   ale jak by poświęcili Elfa 2, to może by mniej defektów „łapał”
   i może by cichszy się stał….. 😉

  2. Z Twojej wypowiedzi wynika, że „czarni” tak jak ich określiłeś wtargnęli do siedziby KŚ, sterroryzowali pracowników przykładając krzyż do skroni i zażądali poświęcenia za opłatą 🙂 Zaakceptuj fakt że wielu ludzi nie ma nic przeciwko takim inicjatywom, nie uszkadzają one taboru, nie powodują uszczerbku na życiu i zdrowiu pasażerów… Nie żyjemy we Francji gdzie za publiczne okazywanie aktów religijnych można wsadzić za kratki.

   1. Wiem, że nie żyjemy we Francji. Ale w Polsce przegina się w drugą stronę. Święcą byle pierdołę i sami narażają religię na śmieszność. Denerwuje mnie, że wszędzie religią się teraz wpycha.

  1. Nie chcesz – nie uczestniczysz, proste. Gdyby nie było internetu, to byś nawet nie wiedział że dokonano poświęcenia tego obiektu, czy pojazdu.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *