Pod wezwanie Świętej Katarzyny

Dzisiaj po południu na terenie katowickiej bazy Kolei Śląskich przy ulicy Raciborskiej odbyła się uroczystość poświęcenia siedziby przewoźnika jak i odrestaurowanej przez pracowników KŚ kapliczki.


Msza w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach przy ulicy Mikołowskiej, później korowód pracowników Kolei Śląskich spod świątyni ulicą Raciborską oraz poświecenie bazy oraz kapliczki tam się znajdującej przez Andrzeja Nowickiego, proboszcza katowickiego kościoła – tak wyglądał program dzisiejszej uroczystości

Na poświęceniu stawili się przedstawiciele władzy marszałkowskiej, rady nadzorczej przewoźnika, władze spółki oraz pracownicy KŚ. Zaproszeni goście życzyli przewoźnikowi sukcesów i wytrwałości w budowaniu pozytywnego wizerunku spółki. Przy okazji, poświęcony został pociąg 21WEa – 002, który rano jako pierwszy z zaplanowanych 19 nowych jednostek serii Elf 2 dotarł dzisiaj na Raciborską.

Warto dodać tutaj, że Koleje Śląskie mają również swój sztandar, który został zaprezentowany w trakcie uroczystości. Odwołuje się on do męczennicy św. Katarzyny Aleksandryjskiej, żyjącej ok. III w.n.e. Została ona obrana m.in. na patronkę polskich kolejarzy i osób ściśle powiązanych z branżą kolejową. Miejmy nadzieję, że to uduchowienie dzisiaj uczynione znajdzie odbicie w naszym, codziennym, ziemskim jestestwie i nasz regionalny przewoźnik za stawiennictwem św. Katarzyny Aleksandryjskiej będzie z powodzeniem pełnić swoją misję.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

7 komentarzy

 1. Redakcja mogła by w końcu zainwestować w jakiś porządny sprzęt fotograficzny bądź chociaż przez Gimpa puścić zdjęcia.

 2. Wszędzie ten kościół się wpierdziela. Niech nie zapomną Elfa 2 poświecić. Na tym też muszą czarni zarobić

  1. Nie muszą zarobić,
   ale jak by poświęcili Elfa 2, to może by mniej defektów „łapał”
   i może by cichszy się stał….. 😉

  2. Z Twojej wypowiedzi wynika, że „czarni” tak jak ich określiłeś wtargnęli do siedziby KŚ, sterroryzowali pracowników przykładając krzyż do skroni i zażądali poświęcenia za opłatą 🙂 Zaakceptuj fakt że wielu ludzi nie ma nic przeciwko takim inicjatywom, nie uszkadzają one taboru, nie powodują uszczerbku na życiu i zdrowiu pasażerów… Nie żyjemy we Francji gdzie za publiczne okazywanie aktów religijnych można wsadzić za kratki.

   1. Wiem, że nie żyjemy we Francji. Ale w Polsce przegina się w drugą stronę. Święcą byle pierdołę i sami narażają religię na śmieszność. Denerwuje mnie, że wszędzie religią się teraz wpycha.

  1. Nie chcesz – nie uczestniczysz, proste. Gdyby nie było internetu, to byś nawet nie wiedział że dokonano poświęcenia tego obiektu, czy pojazdu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *