„Książka w podróży” czyli PKP z PWN

Podróże z książką to, jak wiadomo, najszybsze i najprzyjemniejsze wyprawy. Dlatego PKP S.A. wspólnie z Wydawnictwem Naukowym PWN, w ramach akcji „Książka w podróży”, zachęcają do wymiany książek na dworcach. Z myślą o tych, którzy w pośpiechu zapomną spakować coś do czytania w pociągu, PKP S.A. umożliwia bezpłatne wypożyczenie książek w 11 lokalizacjach.


Półki bookcrossingowe znajdują się w punktach informacyjnych InfoDworzec na stacjach: Bydgoszcz Główna, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Kraków Główny, Katowice, Łódź Fabryczna, Poznań Główny, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Wrocław Główny. Wypożyczanie książek jest bezpłatne.

Ruch bookcrossingowy w Polsce jest niezwykle popularny. W 2013 roku do tej niezwykłej idei dołączyła także Grupa PKP, otwierając dla uwolnionych książek nową przestrzeń – dworce kolejowe. Pierwsza półka „Książki w podróży” pojawiła się na warszawskim Dworcu Centralnym. Warto zaznaczyć, że w akcję zbierania książek regularnie włączają się pracownicy PKP S.A. Kolejnej odsłonie akcji partneruje PWN zachęcając podróżnych do pogłębiania wiedzy, edukacji oraz doskonalenia przez całe życie.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *