Czesi ponownie wybierają

Za naszą południową granicą po raz kolejny ogłoszono konkurs na najładniejszy dworzec kolejowy w tym kraju. Zabawa odbywa się już po raz jedenasty. Udział może wziąć każdy, kto wypełni odpowiednią ankietę  Zwycięzcę poznamy 10 listopada, gdy w zabytkowej siedzibie czeskiego Senatu w Pradze nastąpi uroczyste ogłoszonie rezultatów tegorocznego głosowania.


Tradycyjnie już, konkurs odbywa się w czterech etapach. Do 9 września roku każdy może zgłosić kandydaturę stacji, która jego zdaniem zasługuje na takie wyróżnienie (formularz tutaj ). Potem specjalnie powołane w tym celu jury wyłoni 10 finalistów, aby rywalizować publicznie od 19 września do 10 października. Później sprawy w swoje sprawy weźmie ponownie jury i 10 listopada uroczyście ogłosi zwycięzcę tegorocznej edycji.

Organizatorzy apelują by w formularzu nominacji oprócz tradycyjnego uzasadnienia wniosku, wskazać ponadto to, co lubisz i co podoba ci się na tej stacji. Czy jest to wystrój ogólny, przyjazny personel, zakończona właśnie udana przebudowa budynku, czy może system informacji publicznej (informacje o mieście, odjazdach komunikacji miejskiej itp.) tam zamieszczony.

Konkurs na najpiękniejszy dworzec kolejowy w Czechach po raz pierwszy odbył się  w 2007 roku. Pierwszym zwycięzcą była stacja kolejowa w Ostroměř. Na zdjęciu z kolei zwycięzca ubiegłorocznej edycji – Mimoň.

* Fot www.zelpage.cz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *