Częstochowa wybiera tramwaje z PESY

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie rozstrzygnęło przetarg na dostawę taboru tramwajowego na potrzeby publicznego transportu zbiorowego w Częstochowie w ramach projektu pn.: „Przebudowa liniowej infrastruktury tramwajowej w Częstochowie oraz zakup taboru tramwajowego na potrzeby transportu publicznego„.


Przypomnijmy, przedmiotem zamówienia jest dostawa 10 fabrycznie nowych, wieloczłonowych, przegubowych, niskopodłogowych tramwajów. Pięć kolejnych może trafić do Częstochowy w ramach prawa opcji. Na realizację zadania, MPK planuje przeznaczyć 98,4 milionów złotych brutto.

Zamówienie obejmuje również dostawę specjalistycznego wyposażenia obsługowego, przeszkolenie pracowników zamawiającego w zakresie przeglądów, napraw, obsługi technicznej i eksploatacji dostarczonych tramwajów oraz pojazdów wchodzących w skład specjalistycznego wyposażenia obsługowego oraz dostarczenie dokumentacji technicznej niezbędnej do eksploatacji oraz napraw awaryjnych i powypadkowych tramwajów.

Zaskoczenia nie ma. Zamówienie trafi w ręce PESY Bydgoszcz S.A., która, jak informowaliśmy bezpośrednio po otwarciu kopert, jako jedyna złożyła ofertę w przetargu ogłoszonym przez MPK Częstochowa. Oferta bydgoskiego przewoźnika otrzymała 100 punktów i została zaakceptowana przez przewoźnika. Za nowe tramwaje, MPK zapłaci 89,854 mln złotych brutto.

2 komentarze

  1. naturally like your website however you have to take
    a look at the spelling on several of your posts.
    Many of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to tell the
    reality then again I will definitely come again again.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *