14WE-05 już czeka

W bazie Kolei Śląskich stoi już kolejny pojazd zastępczy, dostarczony przez bydgoską Pesę w zamian za czekające jeszcze na dopuszczenie do ruchu jednostki z rodziny Elf 2. Tym razem to jednostka 14WE-05, wypożyczona przez bydgoskiego producenta z firmy Industrial Division.


To kolejny pojazd zastępczy za pociągi Elf 2, które w sztuce jednego od miesiąca, a trzech od dzisiaj miały jeździć w barwach Kolei śląskich. Tymczasem, bo wiemy, że te pojazdy fizycznie już istnieją, przedłuża się proces homologacyjny dla jednostek nowej serii, i zebranie wszystkich

Stąd w myśl umowy zawartej przez Pesę z KŚ i Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, z racji niedostarczenia Elfów 2 producent z Bydgoszczy zobowiązany jest zbliżony dostarczyć zastępcze jednostki o zbliżonych parametrach i gabarytach. KŚ zgodziły się na tymczasowość w postaci pociągów serii 14 WE stąd obecność już dwóch takich jednostek w bazie przy ulicy Raciborskiej.

Ale podobno, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Elf 2 już wkrótce jednak w Katowicach się pojawi.

3 komentarze

  1. „Tymczasem, bo wiemy, że te pojazdy fizycznie już istnieją, przedłuża się proces homologacyjny dla jednostek nowej serii, i zebranie wszystkich” – ale otso chozi? Chcecie przekazywać jak najwięcej newsów, to zrozumiałe. Przydałoby się jednak wprowadzić elementarną korektę publikowanych tekstów, bo naprawdę trudno się to czyta. Za dużo przecinków, przerywników i powtórzeń (co by nie nazwać tego laniem wody…). Co chwila dodatkowo wtrącanie jak to „wiecie”, „nieoficjalnie”, itp… zupełnie to nieprofesjonalne, a i na Czytelnikach wrażenia większego nie robi, bo przecież wiadomo że prędzej czy później jednostki muszą zostać dostarczone.

    „Jednostki nowej serii zostały już wyprodukowane, przedłuża się jednak proces ich homologacji i związanej z tym kompletacji wszystkich dokumentów.”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *