Zadowoleni z Impulsów

W zeszłym tygodniu spółka NEWAG pochwaliła się swoim postępami w pracach nad dolnośląskimi Impulsami. Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Michalak oraz Wiceprezes Kolei Dolnośląskich Cezary Pacamaj osobiście mogli zobaczyć EZT na ukończeniu. Czy po ENdolino szykują się składy Impulsino?


Dolnośląskie nie oszczędza na pasażerach czego dobrym przykładem są powstające w Nowym Sączu nowe pięcioczłonowe Impulsy, które będą najlepiej wyposażonymi jednostkami tego typu w Polsce. Nowe Impulsy otrzymają między innymi regulowane fotele jak w pociągach dalekobieżnych przy których znajdzie się podnóżek, stolik, wieszak oraz standardowe gniazdko elektryczne i gniazdo USB. Przy stanowiskach czteroosobowych pojawi się duży, rozkładany stolik, zaś w przejściach wygodne podparcia dla pasażerów. Pierwszym takim rozwiązaniem w Impulsach będzie wyświetlacze boczne dwustronne. W pociągach swoje miejsce znajdzie też defibrylator oraz automat biletowy.

Odwiedzający fabrykę w Nowym Sączu przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego i Kolei Dolnośląskich wraz z dziennikarzami byli pod ogromnym wrażeniem przygotowanych przez NEWAG nowych pociągów. Kto jak kto, ale oni potrafią robić pociągi z klasą i nie wstydzą się prezentowania nawet nieskończonych jednostek.

Zdjęcia do artykułu udostępnił Grzegorz Jóźwicki. Dziękujemy!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

4 komentarze

  1. Mam pytanie, wybaczcie że trochę nie na temat, aczkolwiek o taborze. Czy posiadacie jakieś informacje kiedy KŚ otrzymają gotowego do jazdy Elfa II? O ile dobrze pamiętam pierwszy miał być już w lipcu, drugi w sierpniu tymczasem nadchodzi wrzesień i nie ma nawet jednego…

  2. Nasza PESA mówi, że jest naj a jak przychodzi do konkretów to często to naj jest tylko w deklaracjach. KŚ po raz kolejny tego doświadczają.

  3. Mam odpowiedź z Pesy – kwestia kilku dni! Przypuszczam, że czekają aż w UTK ważny człowiek z urlopu wróci i po politycznych konsultacjach podpisze dopuszczenie (lub nie). „ELF KŚ” pojedzie zapewne pod koniec września do Gdańska

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *