Do Zakopanego przez Żywiec z PKP Intercity

Od soboty, 9 września, PKP Intercity uruchomi nowe, weekendowe połączenie z Bydgoszczy do Zakopanego. Skład TLK Halny pojedzie m.in. przez Poznań, Wrocław, Opole i Żywiec. Obiecywane przez przewoźnika i długo wyczekiwane połączenie fragmentem linii nr 97 z Żywca do Suchej Beskidzkiej w końcu doczekają się realizacji.


Pasażerowie planujący wyjazd zarówno do turystycznej stolicy Tatr, jak i Beskidów, od 9 września br. zyskają weekendowe połączenie na trasie Bydgoszcz–Zakopane. Po drodze pociąg TLK Halny zatrzyma się m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Opolu czy Bielsko-Białej. Skład wyruszy z Bydgoszczy przed godz. 6:00, a do Zakopanego dotrze na godz. 18:45. W relacji powrotnej pociąg odjedzie z południa Polski o godz. 10:44, aby dotrzeć do Bydgoszczy na godz. 22:45. Jednocześnie nowo uruchomiony skład PKP Intercity pojedzie trasą przez Żywiec i Suchą Beskidzką zapewniając turystom dojazd do miejscowości, z których można bezpośrednio wyruszyć na szlak w Beskidy Zachodnie – informuje PKP Intercity w wydanym w tej sprawie komunikacie.

TLK Halny to nie jedyna nowość PKP Intercity przygotowana na jesienny wyjazd w góry. Podróżni dotrą do Zakopanego kilkoma pociągami tego przewoźnika. Pasażerowie będą mieć do dyspozycji składy weekendowe m.in. z Krakowa (TLK Malinowski) i ze Szczecina (TLK Haller) oraz codzienne połączenie z Trójmiasta (TLK Karpaty). Dodatkowo, przez cały wrzesień, pociąg EIC Tatry, zamiast tylko w weekendy, będzie kursował codziennie na trasie z Warszawy do Zakopanego. Składami przewoźnika podróżni dojadą także w inne górskie regiony Polski, m.in. w Karkonosze do Jeleniej Góry, w Bieszczady do Zagórza.

Osoby, które zaplanują wyjazd w góry z wyprzedzeniem, mogą liczyć na atrakcyjne zniżki. W ramach oferty Wcześniej-Taniej ceny biletów za przejazd w 2. klasie składem TLK Halny z Bydgoszczy do Zakopanego (oraz w relacji powrotnej) zaczynają się od 56 zł. Studenci czy uczniowie, dzięki przysługującym im ulgom ustawowym, za podróż zapłacą jeszcze mniej. By zmniejszyć czas oczekiwania na zakup biletu w dworcowych kasach PKP Intercity nakłania do korzystania z internetowego systemu sprzedaży lub aplikacji mobilnej, które umożliwiają realizację transakcji.

3 komentarze

  1. Wszystko świetnie 🙂 mam nadzieję,że po modernizacji odcinka Rybnik/Chybie poc pojedzie tamtędy tzn szybciej,niż jakby się miał wlec od Żor do Pszczyny 10 km/h 🙂 pozdrawiam

  2. Z Żor do Pszczyny nigdzie nie ma 10-20 km/h a Czechowic do Ochodzy jest 20 km/h… Ale chyba faktycznie byłoby szybciej przez Chybie. A gdzie wolałbyś zatrzymać dalekobieżne – w Strumieniu czy Chybiu?

  3. Ja jednak zostawiłbym przejazd przez Pszczynę. Nieraz w porannej „Szyndzielni” widziałem sporą ilość osób wsiadających w kierunku Wrocławia, raz także wycieczkę klasową. Wygenerowanie takiej ilości podróżnych przez np. Chybie jest dość wątpliwe, poza tym ma być, albo już jest remontowana linia przez Pawłowice.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *