Sosnowieckie hybrydy już prawie w komplecie

Powoli dobiegają końca dostawy nowych autobusów dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu. W stolicy Zagłębia są już wszystkie autobusy spalinowe oraz hybrydowe w wersji 18-metrowej. Do całkowitej realizacji projektu, brakuje już tylko dostawy jedenastu 12-metrowych Volvo 7900 LH.


W ramach realizacji projektu: „Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej Sp. z o. o. w Sosnowcu”, do stolicy Zagłębia trafi w sumie 78 nowoczesnych i niskopodłogowych autobusów. Do zakończenia dostaw brakuje już bardzo niewiele.

Dotarły do nas już 24 z 35 hybrydowych autobusów marki Volvo 7900 LH i 7900 LAH. Dostawy wersji 18-metrowych już zakończono, trwają ostatnie dostawy 12-metrowych – chwali się PKM Sosnowiec na swoim profilu na Facebooku.

Przypomnijmy, największym wygranym sosnowieckiego postępowania jest Volvo Bus Corporation, które dostarczy do stolicy Zagłębia 35 sztuk autobusów hybrydowych, w tym 25 pojazdów dwunastometrowych (1,45 mln za sztukę) i 10 pojazdów osiemnastometrowych (2,23 mln za sztukę).

Spory kawałek tortu zgarnął również Solaris Bus & Coach, który dostarczy 24 dwunastometrowe autobusy (0,91 mln za sztukę) z silnikami Diesel Euro 6. Wraz z nową dostawą flota Solarisów w Sosnowcu przekroczyła symboliczną liczbę 100 pojazdów. Natomiast 19 autobusów osiemnastometrowych, napędzanych silnikami Diesla dostarczyło EvoBus Polska, który za jednego przegubowego Mercedesa Conecto G.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *