Prace torowe na odcinku Bierawa – Nędza (LK151)

Ostatnio pojechaliśmy sprawdzić postępy prowadzonych inwestycji na linii kolejowej 151 (Kędzierzyn-Koźle – Chałupki). Prace prowadzone są pełną parą, a widok zmieniającego się otoczenia, nowych peronów, słupów trakcyjnych i torów jest dla nas cudowny.


Obecnie trwają prace torowe na odcinkach:
Krzyżanowice – Chałupki
Racibórz – Krzyżanowice
Bierawa – Nędza

O inwestycji na odcinku Krzyżanowice – Chałupki pisaliśmy w artykule Praca wre na linii 151. Większość inwestycji wydaje się być już na ukończeniu. Tor nr 1 i 2 są przejezdne, wszystkie przystanki na odcinku zostały przebudowane i wyposażone w infrastrukturę peronową,część słupów trakcyjnych zostało już wymienionych. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec listopada br. Jest to jak najbardziej realny termin.

W ramach osobnego przetargu prowadzone są prace torowe na odcinku Bierawa – Nędza i Racibórz – Krzyżanowice. Na objętej pracami trasie wymienionych będzie około 35 km torów. PLK odnowią łącznie 28 obiektów inżynieryjnych. Wyremontowane zostaną przeprawy na rzece Psina o długości 91 m i na rzece Bierawa o długości 37 m. Większy poziom bezpieczeństwa zapewnią nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz wymiana 14 rozjazdów. Bezpieczniej będzie także na przejazdach kolejowo-drogowych. Remont obejmie 15 skrzyżowań torów z drogami.

Dzisiaj prezentujemy parę zdjęć z postępów prowadzonych prac na odcinku Bierawa – Nędza w stacji Kuźnia Raciborska i okolic. W ramach inwestycji na tym odcinku przebudowana zostanie nawierzchnia kolejowa w torze nr 1 w kierunku Nędzy wraz z towarzyszącą infrastrukturą kolejową.

Zakończenie ostatnich prac torowych będących aktualnie w realizacji na LK151 planowane jest pod koniec 2018 roku.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

One comment

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *