Mniej niskiej podłogi

W ubiegłym tygodniu na łamach naszego portalu pisaliśmy o przetargach na zakup taboru ogłoszonych przez Tramwaje Śląskie. W jednym z nich, w tym dotyczącym dostawy wagonów jednoczłonowych doszło do istotnej zmiany.


Tramwaje Śląskie ogłosiły dwa przetargi. Pierwszy z nich dotyczy dostawy 10 fabrycznie nowych tramwajów jednoczłonowych jedno i dwu kierunkowych. Z kolei drugi dotyczy dostawy 27 fabrycznie nowych tramwajów mieszczących się w przedziale 22-25 metrów oraz 8 fabrycznie nowych wagonów mieszczących się w przedziale 30-32 metrów.

Jak się okazuje,  w postępowaniu na dostawę wagonów jednoczłonowych, Tramwaje Śląskie, w związku z omyłką pisarską, dokonały korekty opisu przedmiotu zamówienia. Udział niskiej podłogi to nie mniej niż 20% (wcześniej 30%) długości podłogi przedziału pasażerskiego w osi podłużnej wagonu. Niska podłoga musi być zlokalizowana w środkowej części wagonu. Zamawiający dopuszcza również niską podłogę na pomostach.

Pozostałe zapisy przetargowe na razie nie uległy zmianie. Więcej na temat postępowanie przetargowego można przeczytać TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *