Mniej niskiej podłogi

W ubiegłym tygodniu na łamach naszego portalu pisaliśmy o przetargach na zakup taboru ogłoszonych przez Tramwaje Śląskie. W jednym z nich, w tym dotyczącym dostawy wagonów jednoczłonowych doszło do istotnej zmiany.


Tramwaje Śląskie ogłosiły dwa przetargi. Pierwszy z nich dotyczy dostawy 10 fabrycznie nowych tramwajów jednoczłonowych jedno i dwu kierunkowych. Z kolei drugi dotyczy dostawy 27 fabrycznie nowych tramwajów mieszczących się w przedziale 22-25 metrów oraz 8 fabrycznie nowych wagonów mieszczących się w przedziale 30-32 metrów.

Jak się okazuje,  w postępowaniu na dostawę wagonów jednoczłonowych, Tramwaje Śląskie, w związku z omyłką pisarską, dokonały korekty opisu przedmiotu zamówienia. Udział niskiej podłogi to nie mniej niż 20% (wcześniej 30%) długości podłogi przedziału pasażerskiego w osi podłużnej wagonu. Niska podłoga musi być zlokalizowana w środkowej części wagonu. Zamawiający dopuszcza również niską podłogę na pomostach.

Pozostałe zapisy przetargowe na razie nie uległy zmianie. Więcej na temat postępowanie przetargowego można przeczytać TUTAJ.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *