Kto przebuduje centrum Chorzowa?

W przetargu na wykonawcę przebudowy chorzowskiego rynku zgłosiły się trzy firmy. Ich oferty mieszczą się w przedziale 22-24 mln złotych. Miasto chce, by wszystkie prace zostały wykonane w przeciągu dwóch lat. Inwestycją ma rozpocząć się w trzecim kwartale 2017 roku.


Do przetargu zgłosiły się 3 firmy: z Chorzowa, Warszawy i Trzebini. Ceny ofert kształtują się od 22 do 24 mln zł. Kolejny etap to składanie wyjaśnień do szczegółów propozycji.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace w centrum miasta rozpoczną się jeszcze w III kwartale tego roku. Koncepcja przebudowy zakłada m.in. powstanie pod estakadą czterech pawilonów dla gastronomii, usług czy instytucji miejskich – wyjaśnia Karolina Skórka rzecznik chorzowskiego magistratu.

Między centrum przesiadkowym, a Urzędem Miasta pojawi się także dużo zieleni, nie zabraknie fontanny i miejsc do odpoczynku.

Władze Chorzowa deklarują, że zależy im na tym, by centralna część miasta stała się miejscem spotkań mieszkańców. Rewitalizacja to nie tylko remonty i przebudowy, ale przede wszystkim wsparcie potencjału społecznego –  w rejonie rynku prowadzone mają być działania społeczne i kulturalne, mające aktywizować mieszkańców.

Przygotowywana przebudowa głównej przestrzeni rynku to kolejny etap zmian wyglądu centrum Chorzowa. W ub. roku zakończyła się budowa pierwszego w regionie centrum przesiadkowego. W zbudowanym wzdłuż północno-wschodniej pierzei rynku węźle komunikacyjnym zbiegają się przejeżdżające przez tę część miasta linie tramwajowe (obecnie osiem) i autobusowe (ponad 20).

Tak ma wyglądać chorzowski rynek po rewitalizacji

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *