Kolejne Urbino także już w Żywcu

Fot. UM Żywiec

W ostatnich dniach na ulicach Żywca pojawiło się siedem nowych autobusów dla MZK Żywiec. To ekologiczne, bezpieczne i przyjazne osobom niepełnosprawnym Nowe Urbino 12. Zastąpią wysłużone pojazdy, które dotychczas znajdowały się w taborze żywieckiego przewoźnika.


Miasto zakupiło 7 nowych Solarisów Urbino 12. To autobusy niskopodłogowe przyjazne dla osób niepełnosprawnych, matek z dziećmi i seniorów. Autobusy te spełniają też najbardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin. Są wyposażone w system informacji pasażerskiej, a także zapewniający bezpieczeństwo pasażerów monitoring.

W tym momencie nasz tabor liczy 35 autobusów, z czego 25 to solarisy, 5 marki DAB, 4 neoplany i 1 mercedes. Zostało nam już tylko 5 autobusów wysokopodłogowych, reszta to pojazdy niskopodłogowe. 18 autobusów jest klimatyzowanych – wylicza prezes MZK Żywiec Leszek Kamiński.

Zakup autobusów realizowany jest w ramach Projektu p.n. „Stworzenie zintegrowanego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z zakupem autobusów niskopodłogowych na terenie Miasta Żywiec” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.  Wartość całego Projektu to niecałe 11 milionów złotych. Dofinansowanie unijne wyniesie ponad 7,5 miliona złotych. Wkład własny miasta to przeszło 3,4 miliona złotych.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *