Czesi rozpoczęli modernizację swoich Pendolino

Koleje Czeskie wraz ze spółką DPO, zajmującą się remontami i modernizacjami pojazdów szynowych, uruchomiły w czerwcu projekt modernizacji wnętrza Pendolino. Przewoźnik planuje w najbliższym czasie odmłodzić wszystkie siedem składów, które posiada w swoich parku taborowym.


W pociągach wymienione zostaną siedzenia i wewnętrzne ściany boczne. Nowe będą podłogi oraz kabiny WC. Pojawi się również lepsze, energooszczędne oświetlenie. Z myślą o dzieciach powstanie także małe kino.

Pendolino są naszą wizytówką, i aby utrzymać swoją indywidualność i wyjątkowość, trzeba wykonać bardziej radykalne prace. Ponadto wymiana wybranych elementów przyniesie znaczące oszczędności. Spowoduje to na przykład zmniejszenie zużycia energii, dzięki czemu zaoszczędzimy do 12 mln koron rocznie przez zmniejszenie opłat za korzystanie z infrastruktury kolejowej – powiedział członek zarządu czeskich kolei Michal Štěpán

Prace modernizacyjne. które mają tchnąć nowe życie w pociągi, wykona czeska spółka DPOV. Ich koszt to 168 mln koron, co w przeliczeniu daje nam ponad 25 mln zł. Wszystkie prace mają zostać wykonane do lata 2018 roku. Poniżej prezentujemy jak mają wyglądać pociągi po modernizacji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *