Mobilny EKO Bilet już od jutra (Aktualizacja 13:00)

Od jutra podróż na podstawie EKO Biletu będzie można rozpocząć np. także w Cieszynie

Od 1 lipca EKO Bilet Kolei Śląskich będzie można kupić również przez telefon. Wszystko to za sprawą wprowadzenia tej oferty do systemu SkyCash. Dzięki temu podróżowanie KŚ, KZK GOP, MZK Tychy oraz MZKP Tarnowskie Góry będzie jeszcze prostsze. Nie ukrywamy, że to świetne rozwiązanie, które powinno znacznie zwiększyć grono użytkowników tej taryfy.


Przypomnijmy, że EKO BILET to wspólna sieciowa oferta w stylu „wszystko w jednym”. Łączy ona w sobie usługi największych przewoźników aglomeracji śląskiej, czyli Kolei Śląskich, KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry. Za pomocą EKO Biletu można więc podróżować pociągami, autobusami oraz tramwajami i trolejbusami. Bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w określonym przedziale czasowym od daty i godziny wskazanej przez nabywcę. Dostępne są 24-, 12- i 6- godzinne wersje EKO Biletu.

Do tej pory EKO Bilet można było kupić w kasach Kolei Śląskich oraz w tzw. Punktach na mieście. Od 1 lipca do tych kanałów sprzedaży dojdzie możliwość bardziej mobilnego zakupu – do używania aplikacji SkyCash jest bowiem potrzebny tylko telefon. Więcej szczegółów na temat aplikacji można znaleźć na stronie internetowej KŚ, w zakładce Kup Bilet – Przez telefon.

Fot. Koleje Śląskie

Wielokrotnie na naszych łamach prezentowaliśmy zalety tego biletu, utyskując jednocześnie, że z możliwości z jego korzystania wyłączeni są mieszkańcy tych miejscowości, w których nie ma kas biletowych KŚ czy wspomnianych punktów w miastach. To rewelacyjna wiadomość dla osób, które wcześniej miały ograniczony dostęp do tej oferty. EKO Bilet o ile już nie zrewolucjonizował oferty na transport publiczny na Śląsku to jest na dobrej drodze, aby taka forma jednego biletu na wszystko stała się najlepszym wyborem do poruszania się komunikacją publiczną po naszym województwie.

Jest to kolejny krok w integracji transportu w naszym regionie. Jak informują KŚ, w dalszych planach rozważane jest również wprowadzenie sprzedaży EKO Biletu u konduktorów w pociągu.


Aktualizacja 13:00

Mamy jeszcze lepszą wiadomość! Jak poinformowały nas Koleje Śląskie, EKO Bilet pomyślnie przeszedł testy na terminalach mobilnych, także od jutra bilet będzie można kupić również u konduktora w pociągu.

8 komentarzy

  1. Można określić jednym słowem – NARESZCIE! Wprawdzie to jeszcze nie jest pełnia sukcesu, bo nie jest to rozwiązanie dostępne w 100% wszystkim, to jednak trzeba przyznać, że krok milowy został dokonany.

  2. To dobra wiadomość dla np. mieszkańców Cieszyna i okolic którzy musieli kupić bilet np. do Czechowic Dz. aby dojechać do kasy biletowej a następnie mogli sobie kupić w kasie ale to już wychodziło nierentowne w porównaniu do cen z kasy a z pociągu.

  3. Aktualizacja z godz. 13:00 jeszcze bardziej mnie ucieszyła i mój pierwszy wpis stał się nieaktualny.
    P.S. Czy marzenie, aby wszedł jeszcze Eko-bilet w wersji ulgowej będzie za dużym przegięciem?:)

    1. Tu będzie trudniej, bo chodzi o wysokość zniżek, która inaczej kształtuje się na kolei, a inaczej np. w KZK czy MZK Tychy. To ustawowa historia więc przeszkód od groma. Ale, kto wie…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *