O psach, które pojadą koleją (śląską) za darmo

Fot. Koleje Śląskie

1 lipca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa. Z tej okazji Koleje Śląskie dla wszystkich psiaków i ich właścicieli przygotowały drobną niespodziankę. W najbliższą sobotę, gdy przypadnie pieskie święto, wszystkie psy będą mogły wszystkimi pociągami KŚ podróżować bezpłatnie.


 

Basti

Możliwość bezpłatnego przewozu psów z okazji Międzynarodowego Dnia Psa będzie obowiązywać przez cały dzień we wszystkich pociągach Kolei Śląskich i na wszystkich liniach. Wyjątek będzie stanowić jedynie odcinek Chałupki – Bohumin. Oczywiście, właściciel czworonoga musi mieć w takim wypadku wykupiony bilet na przejazd dla siebie. Nie wolno również zapomnieć o wymogach bezpieczeństwa, jak np. kaganiec dla psa. Szczegóły promocji są dostępne w regulaminie przejazdów w ramach Dnia Psa na stronie KŚ.

Luna

Zachęcamy wraz z KŚ wszystkich właścicieli do zabrania swoich czworonożnych przyjaciół w kolejową podróż i przetestowania, jak podróżuje się z pieskiem Kolejami Śląskimi. Takie testy przeprowadzali też współpracujący z przewoźnikiem blogerzy. O ich przygodach w podroży z psem Frodo można poczytać na blogu Sofarsofine. Warto dodać, że psy na pokładach pociągów KŚ mile widziane są także i w inne dni. Bilet na przewóz psa kosztuje tylko 2 złote, warto zatem zabierać ze sobą psy nie tylko od święta.

Brutus

W letnich podróżach warto też pamiętać o tym, by mieć ze sobą wodę dla swojego pupila. Tutaj pomocne może być Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu w Katowicach, które w przypadku zaistnienia takiej potrzeby i zapytania w punkcie za sprawą sympatycznych pracujących tam pań poratuje czworonoga miską wody. Stosowna informacja jest wywieszona także na drzwiach placówki. A my skorzystaliśmy z okazji i postanowiliśmy, ponieważ cała nasza redakcja psy posiada, przedstawić naszych pupili. Konkursu, który jest czyj, nie będzie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *