O psach, które pojadą koleją (śląską) za darmo

Fot. Koleje Śląskie

1 lipca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa. Z tej okazji Koleje Śląskie dla wszystkich psiaków i ich właścicieli przygotowały drobną niespodziankę. W najbliższą sobotę, gdy przypadnie pieskie święto, wszystkie psy będą mogły wszystkimi pociągami KŚ podróżować bezpłatnie.


 

Basti

Możliwość bezpłatnego przewozu psów z okazji Międzynarodowego Dnia Psa będzie obowiązywać przez cały dzień we wszystkich pociągach Kolei Śląskich i na wszystkich liniach. Wyjątek będzie stanowić jedynie odcinek Chałupki – Bohumin. Oczywiście, właściciel czworonoga musi mieć w takim wypadku wykupiony bilet na przejazd dla siebie. Nie wolno również zapomnieć o wymogach bezpieczeństwa, jak np. kaganiec dla psa. Szczegóły promocji są dostępne w regulaminie przejazdów w ramach Dnia Psa na stronie KŚ.

Luna

Zachęcamy wraz z KŚ wszystkich właścicieli do zabrania swoich czworonożnych przyjaciół w kolejową podróż i przetestowania, jak podróżuje się z pieskiem Kolejami Śląskimi. Takie testy przeprowadzali też współpracujący z przewoźnikiem blogerzy. O ich przygodach w podroży z psem Frodo można poczytać na blogu Sofarsofine. Warto dodać, że psy na pokładach pociągów KŚ mile widziane są także i w inne dni. Bilet na przewóz psa kosztuje tylko 2 złote, warto zatem zabierać ze sobą psy nie tylko od święta.

Brutus

W letnich podróżach warto też pamiętać o tym, by mieć ze sobą wodę dla swojego pupila. Tutaj pomocne może być Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu w Katowicach, które w przypadku zaistnienia takiej potrzeby i zapytania w punkcie za sprawą sympatycznych pracujących tam pań poratuje czworonoga miską wody. Stosowna informacja jest wywieszona także na drzwiach placówki. A my skorzystaliśmy z okazji i postanowiliśmy, ponieważ cała nasza redakcja psy posiada, przedstawić naszych pupili. Konkursu, który jest czyj, nie będzie.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *