Propozycje tramwajów dla TŚ #3

Który z producentów lekkiego taboru szynowego wystartuje w nadchodzącym przetargu na nowy tabor dla Tramwajów Śląskich? Wszystko będzie zależeć od specyfikacji technicznych, a w dużej mierze na kryterium oceniania ofert. Niskie kryterium uwzględniające cenę jednostkową może przyciągnąć zagranicznych producentów. Czy w taborze TŚ mogą pojawić się tramwaje Bombardiera?


Bombardier w swojej ofercie posiada rodzinę tramwajów FLEXITY, które w łatwy sposób można dostosować do potrzeb każdego miasta. DO chwili obecnej ponad 3 000 pojazdów FLEXITY zostało zamówionych lub aktualnie są w użytku na całym świecie z czego w Polsce operuje prawie 100 tramwajów w Łodzi, Krakowie i Gdańsku.

  • FLEXITY – tramwaje z tej rodziny mogą różnić się wyglądem i kształtem zapewniając tym samym idealne rozwiązanie dla operatorów chcących dostosować pojazd idealnie dopasowany do ich infrastruktury miejskiej. Modułowe podejście FLEXITY jest stosowane do 100% niskopodłogowych pojazdów i zapewnia maksymalną elastyczność.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

One comment

  1. Z praktycznego punktu widzenia sugerowałbym standaryzację taboru od jednego lub dwóch producentów ze wskazaniem na krajowych.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *