Elf 2 po raz pierwszy na Śląsku

Fot. Michał Murat

W środę 21 czerwca 2017 roku, po raz pierwszy na torach w naszym województwie pojawiła się jednostka 21WEa-002, czyli pociąg z platformy Elf 2, który już kilka tygodni powinien zasilić park taborowy Kolei Śląskich. W sumie po naszych torach będzie jeździło 19 składów tego typu.


W jednostce 21WEa-002 dokonano delikatnej korekty schematu malowania, o czym informowaliśmy na początku tygodnia. Względem pierwszego składu, zmniejszony został czarny pas wzdłuż okien oraz delikatnie zmieniono malowanie pudła na przodzie składu.

Pociąg produkcji bydgoskiej PESY został uchwycony w środę przed godziną 17 w Gliwicach koło nastawni GLC. Była to jednostka 002, czyli drugi skład z platformy Elf 2, który ukazał się naszym oczom.

Poniżej prezentujemy różnicę w malowaniu pudła na przodzie jednostki. W naszej skromnej opinii, w drugiej wersji wygląda to lepiej. Podobne odczucia mamy względem zmniejszonego czarnego pasa.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

3 komentarze

  1. Malowanie jednostki 002 jest chyba zbliżone do wersji ostatecznej i chyba bardziej udane. Zwłaszcza zaznaczenie pasa okien.

  2. To nie jest korekta malowania tylko zupełnie nowe malowanie – nie wiem po co już chyba trzecie w 6 letniej historii spółki.

    1. Bez przesady, cały czas utrzymywana jest spójna kolorystyka z nieznacznymi korektami dopasowanymi do stylistyki konkretnego typu pojazdu. W porównaniu np. do Małopolski to Śląskie jest wzorem konsekwencji w ujednoliceniu malatury taboru. Nowy elf po poprawkach prezentuje się bardzo dobrze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *