Początek sezonu kolei wąskotorowej

Fot. SGKW

W najbliższy weekend zaczynają się wakacje szkolne, a co za tym idzie również Górnośląskie Koleje Wąskotorowe tradycyjnie rozpoczną kursowanie. Pociągi wąskotorowe będą kursować przez całe wakacje w każdą sobotę i niedzielę oraz 15 sierpnia, którym jest dniem wolnym od pracy.


Obecnie linia eksploatowana przez Górnośląskie Koleje Wąskotorowe liczy 21-km i przebiega przez Bytom, Tarnowskie Góry i Miasteczko Śląskie. Na trasie pociągu znajduje się klika atrakcji, które mogą być doskonałym uzupełnieniem przejażdżki zabytkowym pociągiem. Wysiadając na przystanku Sucha Góra możemy odwiedzić ośrodek „Dolomity Sportowa Dolina” oraz rezerwat „Segiet”.

Kolejną atrakcją jest zlokalizowana w Tarnowskich Górach Zabytkowa Kopalnia Srebra, oddalona o ok. 10 minut marszu od przystanku kolei wąskotorowej. Częstym celem podróży jest również zalew Nakło-Chechło, gdzie w słoneczne dni można wypocząć i wykąpać się w jeziorze.

W stosunku do lat poprzednich nieznacznie zmieni się rozkład jazdy pociągów odjeżdżających ze stacji Miasteczko Śląskie Wąskotorowe. Ma to związek ze skomunikowaniami pociągów wąskotorowych z pociągami Kolei Śląskich na stacji w Bytomiu.

Utworzenie tegorocznych skomunikowań jest efektem realizowanej od 2016 r. strategii współpracy dwóch śląskich przewoźników kolejowych SGKW i KŚ, mającej na celu propagowanie turystyki kolejowej. Skomunikowania pociągów umożliwią zwiększenie dostępności przejazdów Górnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi również turystom z odleglejszych obszarów regionu jak i kraju.

Wszelkie informacje dotyczące rozkładu jazdy i cen biletów znajdują się na stronach internetowych SGKW oraz .

Rozkład jazdy pociągów wąskotorowych

One comment

  1. Spróbujcie się dowiedzieć co się dzieje z wąskotorówką w parku śląskim. Z tego co wiem to w tym roku nie ruszają. Dowiedzcie się dlaczego??

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *