Kolej za koleją (tym razem na wakacje)

Z obfitego ostatnio cyklu „Kolej Na..” dzisiaj parę słów o następnej, tym razem wakacyjnej, inicjatywie naszego wojewódzkiego przewoźnika kolejowego. Tym razem informujemy o rozpoczęciu następnej edycji akcji „Kolei na Beskidy 2017”. Mowa o zorganizowanych wycieczkach z przewodnikiem po Beskidach w cenie biletu KŚ.


„Kolej na Beskidy 2017” to już druga edycja oferty Kolei Śląskich, polegającej na dodaniu w ramach ceny biletu wycieczki z certyfikowanym przewodnikiem turystycznym PTTK do jednej z wybranych lokalizacji. Nowością w tym roku jest możliwość odbycia wycieczki w Beskidy na terenie Czech.

W ramach oferty „Kolej na Beskidy 2017” pasażerowie w ostatnie soboty czerwca, lipca i sierpnia oraz w dwie soboty września i października będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych wycieczkach z przewodnikiem PTTK. Wystarczy okazać przewodnikowi aktualny bilet KŚ, w którym stacją końcową jest przystanek kolejowy, na którym dana wycieczka się rozpoczyna.

By wziąć udział w takiej zorganizowanej eskapadzie należy wybrać interesującą wycieczkę, zgłosić swój udział w wycieczce pod adres: turysta@turysta.katowice.pl, po czym kupić bilet Kolei Śląskich, wsiąść do pociągu, a na stacji z której wyruszy wycieczka zgłosić się z biletem do licencjonowanego przewodnika i ruszyć na szlak. I to wszystko. O udziale w wycieczce decyduje kolejność zgłoszeń wysłanych na podany powyżej adres mailowy.

Oferta „Kolej na Beskidy” jest realizowana we współpracy Kolei Śląskich ze Spółdzielnią Turystyczną „Turysta”, która podlega pod Śląską Izbę Turystyki. W jej ramach odbędzie się w najbliższych miesiącach pięć wycieczek, z czego jedna jest współorganizowana przez Urząd Miasta Wisła.

Uwaga: KŚ przypominają, że uczestnicy wycieczki powinni posiadać indywidualne ubezpieczenie NNW.

PROGRAM WYCIECZEK OFERTY „KOLEJ NA BESKIDY 2017”

24 czerwiec
Wisła Uzdrowisko -Wisła centrum – Trzy Kopce Wiślańskie – Orłowa – Ustroń Polana

29 lipiec
Ustroń Polana – Wielka Czantoria – Przełęcz Beskidek – Nydek (Republika Czeska) – Wielka Czantoria – Ustroń Polana

26 sierpień
Bohumin – Bocanovice – Kozubowa – Jablunkov – Navsi – (Republika Czeska) – Bohumin

23 wrzesień
Węgierska Górka – Prusów – Hala Boracza – Słowianka – Abrahamów – Węgierska
Górka

7 październik
Wilkowice Bystra – Klimczok – Szyndzielnia, zwiedzanie Bielska-Białej – Bielsko-Biała Głowna

Uwaga: Tłustym drukiem zaznaczyliśmy miejsca rozpoczęcia wycieczki (zbiórki), a pochyłym stacje gdzie zaplanowano zakończenie zwiedzania

Więcej informacji o miejscach, terminach i szlakach wycieczek:
tutaj

One comment

  1. A co jeśli mam bilet dobowy imienny? Bo dla mnie to najtańsza opcja. Na tym bilecie nie ma stacji docelowej więc czy z takim biletem też mogę brać udział w wycieczce? Pytam bo cytuję „okazać przewodnikowi aktualny bilet KŚ, w którym stacją końcową jest przystanek kolejowy, na którym dana wycieczka się rozpoczyna.”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *