Propozycje tramwajów dla TŚ #2

Kontynuujemy przegląd producentów lekkich pojazdów szynowych, którzy mogą wystartować w zbliżającym się przetargu na nowy tabor dla Tramwajów Śląskich. Dzisiaj bliżej przyjrzymy się firmie, która swój zakład posiada między innymi w Chorzowie i po wygranym przetargu pewnie mogłaby właśnie tam uruchomić produkcję tramwajów dla śląskiego przewoźnika.


W dzisiejszym artykule przybliżymy profil produkcyjny lekkiego taboru szynowego firmy Alstom. Koncern posiada swój zakład w Chorzowie po tym jak połączył się z firmą Konstal który wcześniej produkował tramwaje znane w całym kraju. Alstom obecnie w swojej ofercie posiada platformę Citadis X05, która posiada szeroki zakres konfiguracji i dostosowania do potrzeb zamawiającego.

  • CITADIS – tramwaje te są przystosowane do wszystkich środowisk miejskich, spełniających różne oczekiwania pasażerów i miast.
  • CITADIS DUALIS TRAM-TRAIN – Alstom proponuje alternatywne środki transportu, umożliwiające płynne codzienne podróże między centrum miasta a oddalonymi strefami podmiejskimi.

2 komentarze

  1. Mała poprawka, zakład w Chorzowie całkowicie zaprzestał budowy tramwajów. Alstom ulokował w tym zakładzie produkcję pociągów metra, i teraz tem zakład właśnie w tym się specjalizuje.

    1. Oprócz metra aktualnie w chorzowskim zakładzie składane są pociągi Coradia – co widzieliśmy na własne oczy 😉 Zakład Alstom Konstal w swojej strategii planuje powrócić do budowy tramwajów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *