KZK GOP w wakacje zawiezie nad wodę

Fot. KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP poinformował o zamiarze wprowadzenia od 24 czerwca do 31 sierpnia – w czasie wakacji letnich – specjalnego rozkładu jazdy autobusów i tramwajów oraz zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Nowy harmonogram przewiduje zwiększenie dostępu do kąpielisk i ośrodków rekreacyjnych poprzez uruchomienie dodatkowych kursów.


Przez okres kanikuły na liniach tramwajowych i autobusowych KZK GOP będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w od 24 czerwca do 31 sierpnia, w zależności od obowiązujących założeń dla poszczególnych linii, czyli w zgodzie z następującymi zapisami:

•dni robocze, dni robocze w ferie i wakacje lub dni robocze w wakacje,
•soboty lub soboty w wakacje,
•niedziele i święta lub niedziele i święta w wakacje,
•dni wolne lub dni wolne w wakacje.

W podanym terminie nie będą obowiązywały rozkłady jazdy z adnotacjami: dni robocze szkolne, dni robocze szkolne i w ferie, soboty poza wakacjami i niedziele poza wakacjami. Oznacza to na przykład, że w tym czasie nie będą kursowały linie autobusowe nr: 102, 235, 237, 648, 818 i 932 oraz tramwajowa nr 36, a linia tramwajowa nr 30 będzie kursowała tylko w soboty.

Wspomniana wyżej dodatkowa oferta wakacyjna dodatkowych kursów do kąpielisk i ośrodków rekreacyjnych zostanie natomiast uruchomiona na liniach autobusowych nr:

52 do Zbiornika Rogoźnik w gminie Bobrowniki (w soboty, niedziele i święta),

98 do Doliny Górnika w Chorzowie (w soboty, niedziele i święta),

175 do Zbiornika Pogoria I w Dąbrowie Górniczej,

221 do Zalewu Sosina w Jaworznie,

250 do Kąpieliska Maciejów w Zabrzu,

650 do Jeziora Czechowice w Gliwicach (w soboty, niedziele i święta),

659 do Kąpieliska Maciejów w Zabrzu,

700 do Zbiornika Rogoźnik w gminie Bobrowniki (w soboty, niedziele i święta),

716 do Zbiornika Pogoria III w Dąbrowie Górniczej,

W1 i W2 okrężne linie bezpłatne na terenie Rudy Śląskiej do obiektów rekreacyjno-sportowo-kulturalnych (w soboty, niedziele i święta).

KZK GOP jednocześnie przypomina, że od 1 maja do 30 września, w każdą sobotę, niedzielę i święta na trasie „Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia” – „Katowice Plac Wolności” kursuje linia tramwajowa nr 0, natomiast w niedziele i święta w okresie od 4 czerwca do 24 września do obsługi linii tramwajowej nr 23 relacji „Chorzów Stadion Śląski i Pętla Zachodnia” – „Katowice Zawodzie Zajezdnia” jest kierowany zabytkowy tabor tramwajowy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *