Koleje i Muzeum Śląskie zapraszają do zwiedzania

Cieszy mnie inicjatywa Muzeum Śląskiego i Kolei Śląskich, łącząca ofertę kulturalną i turystyczną, ale jeszcze bardziej cieszy to, że dwa podmioty mające jednego właściciela jakim jest Zarząd Województwa Śląskiego potrafiły się porozumieć dla dobra mieszkańców regionu – powiedział Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego, podczas dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej w Centrum Obsługi Pasażera KŚ na katowickim dworcu.


Spotkanie zorganizowano by poinformować zaproszonych dziennikarzy, że od 1 lipca posiadacze biletów Kolei Śląskich będą mieli możliwość zakupu biletów wstępu do katowickiego Muzeum Śląskiego z 20-procentową zniżką. Akcja „Masz bilet na pociąg Kolei Śląskich? – Idź z nim do Muzeum Śląskiego” potrwa do 30 września.

Honory gospodarzy spotkania pełnili: wspomniany marszałek Saługa oraz Alicja Knast, dyrektor Muzeum Śląskiego w Katowicach i Wojciech Dinges, Prezes Zarządu Kolei Śląskich. Rozmowy kolei z muzeum o stworzeniu możliwości połączenia podróży pociągiem z możliwością zwiedzenia jednej z największych atrakcji kulturalnych naszego województwa rozpoczęły się dwa miesiące temu. Końcowym ich efektem jest rabat przy wstępie do muzeum dla posiadaczy biletów KŚ, niezależnie czy jednorazowego czy okresowego, którego relacja obejmuje stację Katowice.

Zachęcamy nie tylko do zwiedzania naszego obiektu, ale również do uczestnictwa w organizowanych przez nas warsztatach i spotkaniach. Mamy wystawy stałe i czasowe. Ogólna oferta skierowana jest zarówno do młodzieży jak i osób dorosłych. Poczynając od naszego kina pod chmurką, czyli Kina Kuźnia, poprzez plenery malarskie i minispektakle o poznawaniu dalekich krain. Każdy gość Muzeum znajdzie coś dla siebie – zapewnia A. Knast, dyrektor katowickiej placówki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *