Kolej pomogła przy Ewangelickich Dniach Kościoła

Fot. Ks. Tomasz Bujok

Przez cały miniony weekend w powiecie cieszyńskim i bielskim obchodzone były Ewangelickie Dni Kościoła. Według organizatorów, wszystko udało się znakomicie. Warto dodać, że wkład w pozytywny i zorganizowany przebieg religijnego spotkania miały także Koleje Śląskie, które zorganizowały dla uczestników święta dodatkowe przejazdy kolejowe.


Udział naszego wojewódzkiego przewoźnika widoczny był głównie w pierwszy dzień EDK, czyli w Boże Ciało. Polegał on na porannym dowiezieniu do Ustronia uczestników osób biorących udział w zgromadzeniu, popołudniowym przetransportowaniu wiernych do Wisły gdzie odbyła się kolejna część obchodów i wieczornym rozwiezieniu ich do Ustronia czy Goleszowa, gdzie większość z nich była na ten czas zakwaterowana. Uczestnicy EDK mieli do dyspozycji specjalnie podstawione przez KŚ pociągi, a ponadto mogli korzystać tego dnia bezpłatnie z liniowych kursów przewoźnika.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na kolej, szczególnie właśnie w czwartek, gdy najwięcej wiernych trzeba było przewieźć na osi Skoczów – Ustroń – Wisła, czyli tam, gdzie autobusami zmuszeni bylibyśmy stać w korkach. Po drugie, pomysł „chwycił”, bo nie usłyszałem ani jednego głosu skargi czy niezadowolenia ze strony uczestników, którzy z tych przejazdów skorzystali – podkreślił Tomasz Bujok, proboszcz pomocniczy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu, który zajmował się organizacją transportu osób na potrzeby EDK.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

One comment

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *