Kolej pomogła przy Ewangelickich Dniach Kościoła

Fot. Ks. Tomasz Bujok

Przez cały miniony weekend w powiecie cieszyńskim i bielskim obchodzone były Ewangelickie Dni Kościoła. Według organizatorów, wszystko udało się znakomicie. Warto dodać, że wkład w pozytywny i zorganizowany przebieg religijnego spotkania miały także Koleje Śląskie, które zorganizowały dla uczestników święta dodatkowe przejazdy kolejowe.


Udział naszego wojewódzkiego przewoźnika widoczny był głównie w pierwszy dzień EDK, czyli w Boże Ciało. Polegał on na porannym dowiezieniu do Ustronia uczestników osób biorących udział w zgromadzeniu, popołudniowym przetransportowaniu wiernych do Wisły gdzie odbyła się kolejna część obchodów i wieczornym rozwiezieniu ich do Ustronia czy Goleszowa, gdzie większość z nich była na ten czas zakwaterowana. Uczestnicy EDK mieli do dyspozycji specjalnie podstawione przez KŚ pociągi, a ponadto mogli korzystać tego dnia bezpłatnie z liniowych kursów przewoźnika.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na kolej, szczególnie właśnie w czwartek, gdy najwięcej wiernych trzeba było przewieźć na osi Skoczów – Ustroń – Wisła, czyli tam, gdzie autobusami zmuszeni bylibyśmy stać w korkach. Po drugie, pomysł „chwycił”, bo nie usłyszałem ani jednego głosu skargi czy niezadowolenia ze strony uczestników, którzy z tych przejazdów skorzystali – podkreślił Tomasz Bujok, proboszcz pomocniczy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu, który zajmował się organizacją transportu osób na potrzeby EDK.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *