Sosnowieckie hybrydy zaprezentowane

Volvo 7900LA

W dniu dzisiejszym, przy Urzędzie Miasta, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu zaprezentowało mieszkańcom miasta swoje najnowsze autobusy marki Volvo. To dwunastometrowe i osiemnastometrowe pojazdy hybrydowe. W sumie będzie ich 25.


Podczas trwania uroczystości mieszkańcy mogli z bliska zobaczyć nowoczesne autobusy, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, jak również wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia.

Do stolicy Zagłębia trafi w sumie 25 egzemplarzy spalinowo-elektrycznych autobusów serii 7900 oraz 10 przegubowych 7900LA. Warto wspomnieć, że w barwach PKM Sosnowiec jeżdżą już inne nowe nabytki, tj. Solarisy Urbino 12 czy Mercedes Benz Conecto G. Łącznie, w ramach rozstrzygniętego w ubiegłym roku przetargu, PKM Sosnowiec wzbogaci się o 78 nowych autobusów.

Prezentacja najnowszych nabytków to nie jedyne ważne wydarzenie dnia dzisiejszego. Oprócz tego, podpisana zostanie dzisiaj również umowa na dostarczenie pierwszych pojazdów elektrycznych. Za kilkanaście tygodni PKM Sosnowiec wzbogaci swój park taborowy o 3 takie pojazdy, które wyprodukuje i dostarczy Solaris Bus & Coach.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *