I tylko zabrakło Darta

Wczorajszy pociąg IC 41152 INKA w Łodygowicach Górnych
Fot. Damian Kazimierczak

Wczoraj wprowadzona została druga korekta tegorocznego rozkładu jazdy. W naszym regionie zmiana godzin kursowania niektórych pociągów odbyła się sprawnie, bez żadnych utrudnień dla pasażerów.


Choć zbliżają się wakacje to na naszych torach spokoju nie będzie bo ilość i stopień prac inwestycyjnych i remontowych w najbliższych tygodniach znacznie przekraczać będzie normalną średnią z pozostałych miesięcy. Zresztą już od dzisiaj zaczynamy prawdziwy „cykl” prezentujący Wam gdzie można spodziewać się nagromadzenia sprzętu remontowego i utrudnień w ruchu.

Wracając do wczoraj. Zawiedzeni byli jedynie nieco ci, którzy zdecydowali się na wyjazd w Beskidy debiutującym wczoraj na pełnej trasie do Zwardonia pociągiem PKP Intercity, IC Inka. Jedną z zachęt miał być przejazd ED161, czyli popularnym „Dartem”, który według informacji przewoźnika miał pojawić się w tej relacji. Wczoraj jednak zamiast zespołu trakcyjnego pojawił się „klasyczny” skład wagonowy i np. w Bielsku-Białej do pociągu wsiadło około 20 chcących po raz pierwszy od niepamiętnych czasów dojechać do ostatniej polskiej stacji przed granica słowacką pociągiem pospiesznym.

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *