Z Kolejami Śląskimi na Pogorię

Fot. Koleje Śląskie

Jak informują Koleje Śląskie, już od najbliższej niedzieli, 11 czerwca 2017 roku, część pociągów śląskiego przewoźnika będzie się zatrzymywać na przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria. Dzięki temu mieszkańcy naszego regionu zyskają możliwość dotarcia drogą kolejową do zbiornika Pogoria I.


Łącznie w pobliżu jeziora zatrzyma się ponad 20 pociągów Kolei Śląskich. Bez przesiadek będą mogli przyjechać tutaj zarówno pasażerowie kierunku gliwickiego, jak i z północnej części linii S1.

Ponowny postój na przystanku Dąbrową Górnicza Pogoria jest możliwy, dzięki pracom modernizacyjnym w obrębie peronów wykonanych na zlecenie Zakładu Linii Kolejowych w Częstochowie. Koleje Śląskie zawczasu zwróciły się do PKP PLK S.A. z wnioskiem o przywrócenie możliwości korzystania z peronów.

Mamy nadzieję, że ta inicjatywa spotka się z ciepłym przyjęciem ze strony podróżnych – czytamy w komunikacie śląskiego przewoźnika.

Godziny zatrzymywania się poszczególnych pociągów na Pogorii można sprawdzić w Liniowym Rozkładzie Jazdy dla relacji S1 (Częstochowa – Katowice – Gliwice). Dodatkowo ze względu na długość krawędzi peronowej Koleje Śląskie proszą podróżnych, by podczas wysiadania na tym przystanku kierowali się na przód pociągu.

2 komentarze

  1. Jak za dawnych lat; doskonała informacja. Szkoda, że na stacji Dąbrowa Górnicza Piekło (w okolicach Pogorii III) nie zatrzymuje się żaden pociąg.

  2. I tu rażąco daje się we znaki nie kompetentność specjalistów PLK-i którzy wymyślili dla pieszych przejście naziemne przez tory w miejscu gdzie zagrożenie jest wyższe niż gdy by było po drugiej stronie przystanku – tłumacząc np. iż podróżni przyjeżdżając od str. Dąbrowy Górniczej udają się na tył peronu aby przejść przez tor w kierunku Dąbrowy na którym pędzą wszelkie pociągi od str. Zawiercia i które będą zasłonięte przez skład w str. Zawiercia który właśnie ich przywiózł. (Podpici młodzi ludzie w klapkach, takie poruszanie się jest niemrawe) Gdy by przejście było patrząc od str. Dąbrowa Górnicza Ząbkowice to skład przywożący podróżnych nie zasłania widoku w str. D.G.Z. przy zapasie czasu przepuści pieszych czy przyblokuje ich do czasu opuszczenia przystanku, w myślą zasady ruchu prawostronnego ktoś nie wziął pod uwagę że pociągi to nie samochody i droga hamowania jest przesądzona dłuższą odległością. Czas zobaczy jaką statystykę śmierci poniesie ten przystanek i kto tu kogo będzie próbował obwiniać za potrącenia w torach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *