Pamiętajcie o korekcie

Dzisiejszej nocy wchodzi w życie druga korekta rozkładu jazdy pociągów 2016/17. Ta wersja harmonogramu kursowania pociągów będzie obowiązywać do 2 września. Warto o tym pamiętać, jeśli na przykład teraz planujecie na jutro jakąś kolejową wycieczkę. 


Konieczność wprowadzenia korekty jest podyktowana pracami prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – czyli PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Wakacje to czas wzmożonych remontów na torach, stąd też na wielu trasach naszych pasażerów czeka sporo zmian.

Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładzie jazdy można znaleźć również na wszelakich kanałach informacyjnych PKP Polskich Linii Kolejowych oraz na stronach samych przewoźników (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). Choć to rozkład „wakacyjny” to zalecamy bardzo szczególną uwagę przy planowaniu podróży, ponieważ ze względu na liczne remonty na wielu liniach zostaną wprowadzone różne warianty kursowania pociągów.

O tym jak te zmiany będą wpływać na jakość podróży na terenie naszego województwa będziemy na łamach naszego portalu informować Was na bieżąco.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *