Xcity Investment wznawia projekty

Wiz. Xcity Investment

Na przełomie września i października bieżącego roku Xcity Investment planuje uruchomić procedurę wyłaniania inwestorów w drodze rokowań dla projektów deweloperskich zlokalizowanych w 7 miastach. To wznowienie projektów zawieszonych w czerwcu 2016 roku.


Inwestycje, o potencjalnej funkcji handlowej, zostaną zrealizowane na gruntach PKP S.A. w Bielsku-Białej, Elblągu, Kole, Koszalinie, Kutnie, Oleśnicy oraz Skarżysku-Kamiennej. Jak czytamy w przygotowanym oświadczeniu, wznawianie projektów zawieszonych w czerwcu 2016 r. było tylko kwestią czasu.

Musieliśmy zaktualizować nieco ich listę, dwie z trzech lokalizacji, które wcześniej wchodziły w postępowanie Małe Projekty Deweloperskie II, które zamierzamy uruchomić jako pierwsze zostały objęte rządowym programem Mieszkanie Plus – mówi Marek Chibowski, prezes zarządu Xcity Investment.

Poza tym firma uzyskała zgodę od spółki- matki, czyli PKP S.A. na realizację 12 kolejnych projektów.

Trwają teraz analizy i mam nadzieję, ze niedługo będziemy gotowi na uruchomienie nowych postępowań – przekonuje Chibowski.

Xcity Investment została powołana z początkiem 2015 r. przez PKP S.A., a jej zadaniem jest identyfikacja i realizacja projektów deweloperskich na terenach kolejowych. Projekty realizowane przez Xcity Investment powstają w formule joint venture.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *