KZK GOP a Industriada 2017

10 czerwca będzie miała miejsce jedna z najważniejszych imprez wszystkich pasjonatów techniki i historii – INDUSTRIADA. Tegoroczna odsłona odbywać się będzie w czterdziestu siedmiu zabytkach na terenie dwudziestu ośmiu miejscowości województwa śląskiego. KZK GOP, podobnie jak Koleje Śląskie, będzie pełnił funkcję oficjalnego przewoźnika imprezy.


Na zwiedzających czeka w tym roku pięćset trzydzieści siedem atrakcji, z czego pięćdziesiąt cztery dla dzieci. W zeszłym roku impreza przyciągnęła aż 90 tysięcy osób, organizatorzy są przekonani, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej.

Uroczystości inauguracyjne odbędą się w przeddzień święta. W piątek wieczorem (9 czerwca) w ośmiu obiektach na terenie sześciu miast odbędzie się rozruch maszyn. Na terenie Chorzowa, Czeladzi, Katowic, Rybnika, Siemianowic Śląskich i Zabrza na zwiedzających czekają spektakle, koncerty, wystawy, warsztaty, pokazy i dużo zwiedzania. Oficjalna inauguracja święta tym razem odbędzie się w Chorzowie przy Szybie Prezydent.

KZK GOP jako organizator komunikacji publicznej dla 29 gmin członkowskich oraz miejscowości ościennych, będzie pełnił funkcję oficjalnego przewoźnika tegorocznej Indusdtriady. Tym samym, dla wszystkich uczestników święta Szlaku Zabytków Techniki, od soboty, 10 czerwca od godziny 8.00 do godziny 2.00 w niedzielę, 11 czerwca bezpłatnie udostępniona zostanie cała oferta komunikacji autobusowej i tramwajowej obsługiwanej przez KZK GOP. Ma to zapewnić dostęp do większości atrakcji i instytucji uczestniczących w imprezie.

Oferta to:

– prawie 300 linii autobusowych
– prawie 30 linii tramwajowych
– ponad 5000 przystanków
– ponad 7000 kursów

Jak skorzystać z darmowych przejazdów autobusami i tramwajami KZK GOP? Wystarczy udać się pod ten adres i pobrać kupon, który upoważnia do bezpłatnych przejazdów jedną osobę. Kupon można wydrukować lub używać w formie elektronicznej, ściągniętej na Twoje urządzenie mobilne. Szczegóły promocji w Regulaminie bezpłatnych przejazdów.

Ponadto, aby ułatwić pasażerom dojazd do wszystkich atrakcji na czas Industriady wprowadzone zostaną trasy objazdowe dla następujących linii autobusowych:

Linie nr: 72, 906N i 920:

– Kursy w kierunku Szopienic skierują się ulicami Szopienicką i Oswobodzenia.                  – Kursy w kierunku Giszowca skierują się ulicami: Wyzwolenia, Nałkowskiej i Szopienicką.

Linia nr 109:

– Kursy w kierunku Janowa skierują się ulicami Ociepki i Zamkową.
– Kursy w kierunku os. Witosa skierują się ulicami: Wyzwolenia, Nałkowskiej i Szopienicką.

Linia nr 292:

– Kursy w kierunku Mysłowic skierują się ulicami: Szopienicką, Oswobodzenia i Ociepki.
– Kursy w kierunku Giszowca skierują się ulicami: Wyzwolenia, Nałkowskiej i Szopienicką.

Linia nr 930:

– Kursy w kierunku Katowic skierują się ulicami Szopienicką i Oswobodzenia.
– Kursy w kierunku Nikiszowca skierują się ulicami: Wyzwolenia, Nałkowskiej i Szopienicką.

Wprowadzona zostanie tymczasowa lokalizacja przystanku autobusowego „Nikiszowiec Kościół” w kierunku Giszowca, która usytuowana będzie przy ul. Nałkowskiej, w zatoce autobusowej obok Lodowiska Jantor. Stanowisko przystanku w kierunku Szopienic nie będzie obsługiwane. Najbliższy przystanek umożliwiający korzystanie z komunikacji miejskiej to „Nikiszowiec Szpital”.

Ponadto 10 czerwca linia autobusowa nr 940 będzie funkcjonowała według specjalnego rozkładu jazdy, który zapewni pasażerom dodatkowy dojazd do Muzeum Śląskiego oraz Fabryki Porcelany, instytucji również uczestniczących w święcie Szlaku Zabytków Techniki INDUSTRIADA 2017.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *