Zarząd KŚ w pełnym składzie

Fot. Koleje Śląskie

Wczoraj Rada Nadzorcza Kolei Śląskich Sp z o.o. powołała Piotra Rybotyckiego na stanowisko wiceprezesa ds. techniczno-eksploatacyjnych Kolei Śląskich. Z kolei wiceprezes ds. finansowych w zarządzie KŚ, Renata Szczygieł, została powołana na drugą kadencję na zajmowanym dotychczas stanowisku. To oznacza, że zarząd śląskiego przewoźnika znów jest w komplecie.Piotr Rybotycki według informacji udostępnionej na swojej stronie przez Koleje Śląskie, to doświadczony kolejarz, związany z branżą od 2004 roku (poprzednio pracował m.in. jako członek zarządu ds. operacyjnych w PKP Intercity SA oraz jako dyrektor biura strategii i rozwoju w DB Schenker Rail SA). Stanowisko wiceprezesa obejmie w połowie czerwca.

Mimo, że z wykształcenia jest chemikiem (ukończył Politechnikę Śląską i Katowicką Szkołę Biznesu), większość swojej zawodowej aktywności poświęcił kolei. Odpowiadał m.in. za czystość pociągów Pendolino, Dart i Flirty w PKP Intercity SA.

Renata Szczygieł to z kolei osoba, która od maja 2013 piastowała funkcję wiceprezesa zarządu spółki ds. finansowych. O ponownym powołaniu jej przez Radę Nadzorczą KŚ według tejże zadecydowały m.in:

  • od 3 lat dodatni wynik finansowy i poprawiająca się wciąż płynność finansowa spólki,
  • terminowa spłata wszystkich zaciągniętych w latach poprzednich kredytów,
  • restrukturyzacja zadłużenia i renegocjacja niekorzystnych umów,
  • pozyskanie finansowania na wykup pojazdów oraz na zakup nowych. pojazdów, co warte podkreślenia według Rady Nadzorczej – bez kosztownego wsparcia zewnętrznych firm konsultingowych.

Powiedzmy sobie szczerze, nigdy nie mieliśmy okazji przedstawić bliżej sylwetki pani wiceprezes, z racji tego, że z mediami się praktycznie nie kontaktuje, więc przy nadarzającej się dzisiaj okazji nadrabiamy to niedopatrzenie.

Renata Szczygieł
Fot. Koleje Śląskie

Renata Szczygieł posiada wieloletnie, praktyczne doświadczenie z zakresu rachunkowości, podatków, sprawozdawczości, finansów, zarządzania, prawa pracy, łączenia spółek, konsolidacji sprawozdań – realizując swoją karierę przez wiele lat jako dyrektor ds. controllingu, członek Zarządu, główna księgowa, pełnomocnik Zarządu. Ukończyła kierunki w zakresie finansów, bankowości i inwestycji na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta. Wykorzystując te uprawnienia przygotowywała wiele raportów i analiz finansowych oraz przeprowadzała badania sprawozdań finansowych spółek różnych branż.

Dodajmy, że to pierwszy raz w historii, kiedy to członek zarządu KŚ pełnił swoją funkcję przez całą kadencję oraz został powołany na kolejną.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *