Zarząd KŚ w pełnym składzie

Fot. Koleje Śląskie

Wczoraj Rada Nadzorcza Kolei Śląskich Sp z o.o. powołała Piotra Rybotyckiego na stanowisko wiceprezesa ds. techniczno-eksploatacyjnych Kolei Śląskich. Z kolei wiceprezes ds. finansowych w zarządzie KŚ, Renata Szczygieł, została powołana na drugą kadencję na zajmowanym dotychczas stanowisku. To oznacza, że zarząd śląskiego przewoźnika znów jest w komplecie.Piotr Rybotycki według informacji udostępnionej na swojej stronie przez Koleje Śląskie, to doświadczony kolejarz, związany z branżą od 2004 roku (poprzednio pracował m.in. jako członek zarządu ds. operacyjnych w PKP Intercity SA oraz jako dyrektor biura strategii i rozwoju w DB Schenker Rail SA). Stanowisko wiceprezesa obejmie w połowie czerwca.

Mimo, że z wykształcenia jest chemikiem (ukończył Politechnikę Śląską i Katowicką Szkołę Biznesu), większość swojej zawodowej aktywności poświęcił kolei. Odpowiadał m.in. za czystość pociągów Pendolino, Dart i Flirty w PKP Intercity SA.

Renata Szczygieł to z kolei osoba, która od maja 2013 piastowała funkcję wiceprezesa zarządu spółki ds. finansowych. O ponownym powołaniu jej przez Radę Nadzorczą KŚ według tejże zadecydowały m.in:

  • od 3 lat dodatni wynik finansowy i poprawiająca się wciąż płynność finansowa spólki,
  • terminowa spłata wszystkich zaciągniętych w latach poprzednich kredytów,
  • restrukturyzacja zadłużenia i renegocjacja niekorzystnych umów,
  • pozyskanie finansowania na wykup pojazdów oraz na zakup nowych. pojazdów, co warte podkreślenia według Rady Nadzorczej – bez kosztownego wsparcia zewnętrznych firm konsultingowych.

Powiedzmy sobie szczerze, nigdy nie mieliśmy okazji przedstawić bliżej sylwetki pani wiceprezes, z racji tego, że z mediami się praktycznie nie kontaktuje, więc przy nadarzającej się dzisiaj okazji nadrabiamy to niedopatrzenie.

Renata Szczygieł
Fot. Koleje Śląskie

Renata Szczygieł posiada wieloletnie, praktyczne doświadczenie z zakresu rachunkowości, podatków, sprawozdawczości, finansów, zarządzania, prawa pracy, łączenia spółek, konsolidacji sprawozdań – realizując swoją karierę przez wiele lat jako dyrektor ds. controllingu, członek Zarządu, główna księgowa, pełnomocnik Zarządu. Ukończyła kierunki w zakresie finansów, bankowości i inwestycji na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta. Wykorzystując te uprawnienia przygotowywała wiele raportów i analiz finansowych oraz przeprowadzała badania sprawozdań finansowych spółek różnych branż.

Dodajmy, że to pierwszy raz w historii, kiedy to członek zarządu KŚ pełnił swoją funkcję przez całą kadencję oraz został powołany na kolejną.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *