Dzień Bezpieczeństwa na dworcu w Sosnowcu

Fot. PKP PLK

W sobotę, 3 czerwca na peronie pierwszym stacji Sosnowiec Główny oraz na boiskach szkolnych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu zorganizowany został „Dzień Bezpieczeństwa”. Organizatorem imprezy był Zakład linii Kolejowych w Sosnowcu oraz Komisariat I Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.


Podczas imprezy można było: zobaczyć symulator jazdy samochodem, radiowóz i sprzęt policyjny, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy i zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego z instruktażem, drezynę hydrauliczną, żuraw kolejowy EDK 750, oraz symulację wyciągania poszkodowanego z wraku uszkodzonego samochodu.

Na boiskach szkolnych, pod opieką instruktorów, można było przejechać się „Badzim” czyli samochodem crossowym oraz „maluchem” i „gazikiem”. Na peronie 1 w stacji Sosnowiec Główny swoje stanowiska wystawili: CKZiU w Sosnowcu, ZLK w Sosnowcu, SOK w Katowicach oraz KMP w Sosnowcu. Oczywiście, największą atrakcję stanowiło dla zwiedzających to co na torach, a w sobotę przy peronie I dworca w Sosnowcu zobaczyć można było m.in. lokomotywy PKP CARGO tj. ET22-660 i SM42-1275, UNIMOG (samochód mogący poruszać się zarówno po szosie szosie jak i torach kolejowych) oraz drezynę hydrauliczną i żuraw EDK -750.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających, a organizatorzy podkreślają z dumą, że w gronie gości sobotniej imprezy pojawił się także Arkadiusz Chęciński, Prezydent Miasta Sosnowca.

Z ramienia zarządcy infrastruktury nadzór nad imprezą prowadziła Zdzisława Małkiewicz, koordynator kampanii „Bezpieczny Przejazd – Szlaban Na Ryzyko”, natomiast ze strony policyjnej nad wszystkim czuwał dzielnicowy Rafał Grębosz. Udział w Dniu Bezpieczeństwa wzięli: PKP CARGO S.A. Południowy Zakład Spółki w Katowicach, Komenda Regionalna SOK w Katowicach, Straż Miejska w Sosnowcu, 19 Sosnowiecka Drużyna Harcerska i 20 Sosnowiecka Gromada Zuchowa, Hufiec Sosnowiec przy Szkole Podstawowej Nr 10 w Sosnowcu, SUNSET RIDER – motocykliści, Centrum Bezpieczeństwa i Ratownictwa w Sosnowcu oraz CKZiU w Sosnowcu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *