Wakacyjna korekta rozkładu jazdy

Fot. Koleje Śląskie

W najbliższą niedzielę, 11 czerwca, w związku z kolejnymi etapami prac remontowo-modernizacyjnych, zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. To druga korekta obowiązującego od 11 grudnia ubiegłego roku rozkładu jazdy 2016/2017. Nowy harmonogram będzie obowiązywać do 2 września br. a Koleje Śląskie w związku z tymi planami remontowymi czeka wytężona praca przy realizacji zaplanowanych na ten czas połączeń. 


Konieczność wprowadzenia korekty jest podyktowana pracami prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Wakacje to czas wzmożonych remontów na torach, stąd też na wielu trasach naszych pasażerów czeka sporo zmian.

Katowickie objazdy i utrudnienia

Od 10 lipca do 2 września część pociągów linii S4 (Tychy Lodowisko – Sosnowiec Główny), S5 (Katowice – Zwardoń), S7/S71 (Katowice – Racibórz/Bohumin) i S6 (Katowice – Wisła Głębce) będzie kursować drogą okrężną przez Hajduki i Radoszowy, z pominięciem przystanku Katowice Brynów.

W okresie od 1 do 10 sierpnia do dyspozycji przewoźników będzie oddany tylko jeden tor z Katowic do Katowic Ligoty. Z tego względu zaistnieje konieczność wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej za cztery pociągi na odcinku Tychy Lodowisko – Katowice.

Wiślańskie remonty

Od 20 lipca do 2 września (i znacznie dłużej) będzie obowiązywać zamknięcie pomiędzy stacjami Wisła Obłaziec a Wisła Głębce. Z tego względu na powyższym odcinku Koleje Śląskie wprowadzą zastępczą komunikację autobusową. W przypadku dwóch pociągów stacją przesiadkową będzie Ustroń Polana – dotyczy to pierwszego kursu z Wisły Głębce (pociąg nr 44280) i ostatniego do Wisły Głębce (pociąg nr 49321).

Inną trasą z Raciborza do Rybnika

Od 12 do 25 czerwca ze względu na remont przepustu w okolicy Łukowa Śląskiego wszystkie pociągi pojadą drogą okrężną przez Jejkowice z pominięciem odcinka Rybnik – Sumina. Dla pasażerów z pominiętych stacji zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

W wakacje pociągiem na Pogorię
Dla 22 pociągów kursujących na linii S1 (Częstochowa – Katowice – Gliwice) zostanie wprowadzony dodatkowy postój na przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria. Dodatkowy przystanek umożliwi dojazd i powrót mieszkańcom naszego regionu do atrakcji wodnych usytuowanych w okolicy zbiornika Pogoria I.

Ze wszystkimi szczegółami związanymi z rozkładem jazdy pociągów Kolei Śląskich można zapoznać się TUTAJ. Natomiast ze szczegółową rozpiską godzin odjazdów i przyjazdów można znaleźć TUTAJ.

Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku, jednak dla kolejarzy jest to w ostatnich latach jeden z trudniejszych okresów w ciągu roku. Przez wzgląd na liczne remonty i wyłączenia z ruchu poszczególnych odcinków, uczulamy i zachęcamy do regularnego, a przede wszystkim dokładnego sprawdzania rozkładu jazdy i planowania swoich podróży.

My natomiast na bieżąco będziemy informować o kolejnych pracach na naszych torach, a przede wszystkim skupimy się na tym, czy ich realizacja przebiega zgodnie z przygotowanym harmonogramem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *