Newag odwołuje się do KIO w przetargu na tramwaje

Fot. Newag S.A.

22 maja do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie wpłynęła informacja o wniesieniu odwołania do KIO w sprawie przetargu na dostawę 10 tramwajów. Wymagania w związku z którymi Newag odwołuje się, dotyczą kwestii doświadczenia w dostarczeniu ilości tramwajów.


Spółka Newag złożyła do KIO odwołanie w związku z zapisem dotyczącym doświadczenia składających ofertę w dostarczaniu tramwajów, które jest jednym z kryteriów zaakceptowania oferty w przetargu na 10 tramwajów dla MPK Częstochowa.

Zamawiający w przetargu określił iż każdy wykonawca, który złoży swoją ofertę musi wykazać się dostawą co najmniej 5 tramwajów. Według producenta taboru kolejowego z Nowego Sącza jest to proporcjonalnie do zamówienia zbyt wysokie wymaganie i daje on dostęp do przetargu tylko dwóm producentom znad Wisły.

Newag chcę ograniczyć tę liczbę do jednego tramwaju dzięki czemu będzie w stanie zaproponować w przetargu pojazdy Nevelo i być może pozwoli zaistnieć spółce w rynku tramwajowym. Krajowa Izba Odwoławcza ma się zająć odwołaniem Newagu już jutro.

Fot. Newag S.A. / Czy w Częstochowie pojawią się tramwaje Nevelo?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *