Dolnośląskie chwalą się nowym Impulsem

Fot. Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie pochwaliły sie powstającymi właśnie w Nowym Sączu nowymi Impulsami. Przewoźnik zaprezentował pierwszą prawie gotową jednostkę, która już wkrótce trafi na dolnośląskie tory. Jak zapowiadają przedstawiciele spółki, będzie to pociąg jakiego na polskich torach, w ruchu regionalnym jeszcze nie ma. Co takiego będą miały nowe Impulsy KD?


W Nowym Sączu trwa produkcja nowych pięcioczłonowych Impulsów dla Kolei Dolnośląskich. Mają to być najlepiej wyposażone pociągi regionalne w Polsce. W sumie, Dolny Śląsk zyska jedenaście takich elektrycznych zespołów trakcyjnych. Zgodnie z umowy nowe pojazdy trafią do przewoźnika do końca listopada 2017 r.

Nowym, prawie gotowym Impulsem pochwalił się w mediach społecznościowych Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego. Co takiego sprawi, że pociągi KD będą takie „naj”?

Fotele mają być – co wciąż niezwykle rzadko spotykane w taborze regionalnym – regulowane w systemie stałego kąta i będą posiadać profilowane skórzane zagłówki. Oprócz tego będa też podnóżki oraz rozkładane stoliki i wieszak na ubrania chowający się w oparciu. Ponadto, pod każdym z siedzeń znajdzie się gniazdko 230 V z ładowarką usb, co jest zupełną nowością w pociągach regionalnych.

W powyższym przetargu, co niestety nie zawsze jest normą, postawiono przede wszystkim na wygodę i udogodnienia dla personelu.

Fot. Koleje Dolnośląskie

5 komentarzy

  1. Eee, gdzie Wy tam widzicie „pierwszą prawie gotową jednostkę”? Na zdjęciu widać pomalowane pudło, a to dopiero trzeba wyposażyć, zrobić próby statyczne, dynamiczne, odbiory. Pan Michalak robi nieustanną kampanię w sieci, ale to jeszcze nie jest prawie gotowy impuls…

    1. Ale potrafią wokół tego robić pozytywna kampanię. U nas podpisali umowę i nic. Elf2 gdzieś tam pojechał, jakieś badania zrobił i życie toczy się dalej. Zapewniamy jednak, że u nas jest na czerwono w kalendarzu napisane, kiedy pierwszy Elf2 ma być przekazany KŚ i już kilka tygodni przed tym terminem zaczniemy pytać co i jak

  2. Bo tak po prawdzie to KŚ posiada jeden jedyny wygodny i komfortowy EZT właśnie Impuls z Newagu reszta to badziewie Elfy z Pesy !!!

  3. Gdyby nie te elfy z PESY, to nie byłoby dziś czego zbierać z kolei na Śląsku… Może nie są idealne (impulsy również nie są), ale wykonują codziennie setki kilometrów.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *