Chcą jeździć do Wisły póki to możliwe (Aktualizacja 13:00)

27WEb Koleje Śląskie,

W dniu jutrzejszym, tj. 31 maja, pociągami Kolei Śląskich na linii S6 Katowice – Pszczyna – Wisła Głębce podróżować będą podróżować liczne grupy zorganizowane. Do Wisły mieliśmy przyjemność jechać w ostatni weekend i naocznie przekonaliśmy się jak bardzo oblegany jest to kierunek.


Jak informują Koleje Śląskie, jutro pociągami śląskiego przewoźnika będą się przemieszczać liczne grupy zorganizowane. W związku z tym na niektórych kursach podróżni muszą się liczyć z dużą frekwencją w pociągu.

Największe obłożenie spodziewane jest przede wszystkim w pociągach:

 • 49336 – wyjazd z Wisły Głębce – 13:40, przyjazd Katowice – 16:01;
 • 49338 – wyjazd z Wisły Głębce – 17:19, przyjazd Katowice – 19:49.

Jak widać, sezon turystyczny nie rozpoczął się jeszcze na dobre a linia S6 już pęka w szwach. Przykład z minionej soboty – pociąg Czantoria już z Częstochowy wyjechał niemal pełny, a po przejeździe przez Sosnowiec, Katowice, Tychy i Pszczynę część pasażerów stała, a kurs był realizowany jednostką 27WEb, czyli najbardziej pojemnym składem KŚ. Inaczej, mowa tu o kilkuset osobach przewiezionych w trakcie jednego połączenia. A przecież tego dnia nie był to jedyny pociąg w te okolice.

Podczas gdy wszędzie w Polsce trwają ostatnie przygotowania do obsługi najbardziej popularnych turystycznie miejscowości, obojętnie czy nad morzem czy w górach, u nas „zabawa” w kolej do Wisły potrwa do 20 lipca, gdy linia 191 na wiślańskim fragmencie zostanie definitywnie zamknięta dla ruchu.

Aktualizacja (13:00)

Jak informują Koleje Śląskie, również w czwartek 1 czerwca przemiszczać się będą liczne grupy zorganizowane. Największe obłożenie spodziewane jest w pociągach:

 • 44814 – wyjazd z Raciborza o 7:40, przyjazd do Katowic o 9:35,
 • 44835 – wyjazd z Katowic o 11:19, przyjazd do Raciborza o 13:18,
 • 44231 – wyjazd z Katowic o 8:43, przyjazd do Bielska-Białej o 9:45,
 • 49512 – wyjazd z Bielska-Białej o 12:18, przyjazd do Katowic o 13:22.

7 komentarzy

  1. Zamkniecie na odc. Wisła Obłaziec–Wisła Głębce spowodowane remontem mostów kolejowych na tym odcinku.Na tym odcinku wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza.

 1. Gdyby przychody nadzorcy infrastruktury, a tym samym i pensje jej pracowników, były zależne nie tylko od ilości zadeklarowanych pociągów na linii, ale również od ilości przewiezionych przez nie pasażerów to nie mielibyśmy do czynienia z czymś takim jak wyłączenie linii z ruchu w pełni sezonu turystycznego.

  1. Gdyby tak było jako pierwsza w Polsce byłaby modernizowana e30 na odcinku Wrocław-Opole-Katowice-Kraków

  2. To największe zarobki byłyby na linii Gliwice-Katowice-Zawiercie, a nie na linii do Wisły gdzie duże przewozy mają charakter sezonowy.

 2. Nie rozumiem. Skoro linia S6 pęka w szwach, to dlaczego na niej jest tak mało pociągów i mieszkańcy Wisły, Ustronia, Skoczowa i Goleszowa nie mają czym dojechać do pracy i szkoły, i muszą korzystać z tych wspaniałych ciasnych busów

  1. A skąd weźmiesz składy na dodatkowe pociągi? Odbierzesz innym ważniejszym liniom? Linia do Wisły ma potencjał ale tylko w weekendy, święta oraz w okresie kiedy jeździ dużo wycieczek szkolnych – maj-czerwiec. Poza tym ruch jest mały. Ponieważ w weekendy jeździ tam dużo ludzi, a na innych liniach jest mniej pociągów bo niektóre kursują tylko w dni robocze – można wzmacniać długość składów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *