Jak sprawuje się Wawrzek?

Kilkanaście dni temu przedstawiliśmy Wam krótką relację z naszych wrażeń po przejeździe zmodernizowanym tramwajem typu Ptm, który otrzymał imię Wawrzek. Odnowiony Helmut – bo tak jeszcze do niedawna był nazywany, mimo kontrowersyjnego wyglądu zebrał od nas pochwały. A jak widzą to inni?


Postanowiliśmy to sprawdzić i zapytaliśmy u źródła, czyli w Tramwajach Śląskich. Jak się okazuje, pozytywne odczucia z jazdy Wawrzkiem towarzyszyły nie tylko nam.

– Wagon jest chwalony przez motorniczych, a i ze strony pasażerów docierają do nas pozytywne opinie, iż wagon jest wygodny i cichy. Pasażerowie chwalą płynną jazdę i niskopodłogową część – powiedział nam Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Zadowolenie pasażerów i motorniczych to jedno, a jak wagon spisuje się z technicznego punktu widzenia?

– Z dotychczasowych obserwacji Wawrzka w ruchu liniowym nie zanotowaliśmy zastrzeżeń co do prawidłowości jego funkcjonowania i niezawodności – dodał Andrzej Zowada.

Pozostaje nam zatem czekać na kolejne zmodernizowane Helmuty, które podobnie jak ich protoplasta otrzymają imię Wawrzek.

2 komentarze

  1. Gwoli ścisłości – wedle doniesień samej spółki – wagon Ptb otrzymał oznaczenie Ptm – warto trzymać się faktycznych informacji :D.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *