W czwartek dzieci świętują z PKP Intercity

Fot. PKP Intercity

W Dzień Dziecka najmłodsi podróżnicy pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie!
Darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży, rabat przy zakupie biletów dla ich opiekunów oraz moc kolejowych atrakcji na dworcu w Opolu – tak zapowiada się Dzień Dziecka z naszym narodowym przewoźnikiem.  


PKP Intercity po raz kolejny będzie obchodzić Dzień Dziecka.

Z tej okazji przewoźnik przygotował wyjątkowy prezent dla najmłodszych podróżników. 1 czerwca, w czwartek,. każda osoba, która urodziła się w 2001 roku i później pojedzie pociągami PKP Intercity za darmo. Oferta „Dzień Dziecka z PKP Intercity” będzie obowiązywać w 2. klasie dowolnego pociągu Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) i Twoich Linii Kolejowych (TLK). Aby z niej skorzystać, wystarczy pobrać w kasie lub u konduktora bezpłatny bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i zabrać ze sobą dokument stwierdzający wiek dziecka. Należy jednak pamiętać, że dodatkowy bilet na pociągi kategorii EIP (Pendolino) można otrzymać wyłącznie w kasach biletowych, przed rozpoczęciem podróży.

Rodzice też mogą liczyć na zniżkę

PKP Intercity nie zapominało również o dorosłych. Bezpłatnemu biletowi dla młodych podróżników będzie towarzyszyć 30% rabat dla ich opiekunów. W ramach stale obowiązującej oferty Bilet Rodzinny, każdy kto podróżuje z dzieckiem do 16 roku życia otrzymuje zniżkę. Z oferty mogą korzystać grupy od 2 do 5 osób. Warto również pamiętać, że dziecko do 4 roku życia podróżuje cały rok bezpłatnie, wystarczy tylko pobrać bilet i pamiętać o zabraniu do pociągu dokumentu potwierdzającego wiek.

Kolej od kuchni na dworcu w Opolu

Oprócz bezpłatnych przejazdów, PKP Intercity przygotowało specjalne wydarzenie. W czwartek, 1 czerwca, od godz. 9.00 do 14.00 na dworcu w Opolu na młodszych i starszych miłośników kolei czeka moc atrakcji i wrażeń. Od godz. 9.00 do 12.00 będzie można zwiedzić wnętrze pociągu Pendolino, usiąść na fotelu maszynisty, sprawdzić jak wygląda przedział kierownika pociągu, czy zajrzeć do kuchni WARS. Dodatkowo, w specjalnie przygotowanej strefie najmłodsi podróżnicy będą mogli wziąć udział w wielu zabawach o tematyce kolejowej.

Za pół godzony zaprezentujemy Wam jak do obchodów dziecięcego święta przygotowują się w tym roku Koleje Śląskie…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *