Twist na naprawie w Bydgoszczy

Jak poinformowali nas nasi Czytelnicy, jeden z Twistów Tramwajów Śląskich udał się Bydgoszczy, do swojego producenta – PESY, w celu wymiany wadliwego komponentu, którym okazał się być sprzęg stały. Zapobiegawczo, element ten zostanie wymieniony we wszystkich tramwajach typu 2012N należących do TŚ.


Przedstawiciele śląskiej spółki tramwajowej potwierdzili, że jeden z tramwajów udał się do Bydgoszczy, w celu wzmocnienia konstrukcji pojazdu.

– W trakcie przeglądów eksploatacyjnych dokonano obserwacji wskazujących na konieczność wzmocnienia konstrukcji tramwajów typu 2012N. W związku z tym PESA Bydgoszcz S.A. – działając z własnej inicjatywy – rozpoczęła akcję serwisową polegającą na wzmocnieniu konstrukcji wagonów. PESA zdiagnozowała problem, ma przygotowane rozwiązanie i będzie je wdrażała w pełnej współpracy z Tramwajami Śląskimi – powiedział nam Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Jak udało nam się ustalić, póki co wadę wykryto w trzech pojazdach. Jednak w trosce o bezpieczeństwo, podjęto decyzję o wymianie komponentów we wszystkich Twistach należących do Tramwajów Śląskich.

– Ponieważ wykonanie tego zadania wymaga zastosowania specjalistycznego oprzyrządowania gwarantującego powtarzalność i wysoką jakość przeprowadzonych prac, ich realizacja odbywać się może wyłącznie w siedzibie PESA. Producent  rozpoczął akcję serwisową 10 maja. Propozycja harmonogramu działań przedstawiona zostanie po naprawie pierwszego wagonu i optymalizacji procesów potrzebnych do realizacji tego zadania – dodał Andrzej Zowada.

Jako, że wymiana wadliwych elementów zostanie wykonana w ramach gwarancji, śląskie spółka nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *